Одеський обласний центр української культури за підтримки Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації вже 11-й рік поспіль проводить присудження Премії імені Ростислава Палецького, основоположника південного стилю українського декоративно-ужиткового розпису, творця нового напрямку національного живопису, троїцької станкової графіки, заслуженого майстра народної творчості. Ця Премія щороку присуджується майстрам та пропагандистам народного мистецтва Одещини за роботи, що виділяються автентичністю та високою професійною майстерністю, згідно з номінаціями. Ми познайомились з одним з лауреатів Сергієм Пташенчуком та побували на майстер-класі з ліплення свищиків.
У виставковій залі Одеського обласного центру української культури в рамках Народної академії творчості було проведено майстер-клас з «Ліплення свищиків». Його провів майстер народного мистецтва, лауреат премії ім Палецького Сергій Пташенчук. Бажаючі мали змогу разом з майстром зліпити півника. Для цього необхідно перш за все бажання, говорить Сергій.
Сергій Пташенчук, майстер народного мистецтва
глина конечно,инструменті. Так как єто самій старій способ. Больгших затрат не нужно.взять деревянную палачку. Ку сочек глинісделать флорму, свисток. Декорацию, дюбеля шурупи используются. Чтобі не повредить ребенка, не уколоть.
Сергій провів два майстер-класи для учнів третього класу та група дівчаток. Всі були захоплені творчім процесом.
Вироби, зроблені власними руками завжди дуже цінуються . Люди вкладають в них свою енергію, свою душу, своє тепло. Нічого страшного, що спочатку не виходять ідеальні форми тої чи іншої речі, головне в цьому процесі творча наснага та натхнення. А також задоволення, яке отримуєш, коли робота вже закінчена.
Півники- свищики після обжигу в сцеціальній печі при 1000 градусах за Цельсієм повернуться до своїх авторів на згадку про добрий час спілкування з майстром. Чи подарують чарівну народну мелодію.