Студия З 9 до 11 березня проходив 7-й міський конкурс юних музикантів «Крок до успіху». Юні таланти Одеси та регіонів України представляли свою майстерність в трьох номінаціях: «солісти-піаністи», «композиторська творчість» і «соліст з оркестром». В конкурсі цього річ брали участь майже 90 дітей у віку від 6-ти до 16 років В неділю ввечері в філармонії відбулось нагородження переможців та гала-концерт лауреатів.
Конкурс юних музикантів «Крок до успіху» існує з 2006 року і проходить один раз на два роки. Його організатори — департамент культури і туризму Одеської міської ради та дитяча музична школа № 11- переслідують мету виявлення та підтримки талановитих учнів шкіл естетичного виховання, підвищення професійної майстерності педагогів, популяризації шедеврів класичної музики серед дітей та молоді. Конкурс підтримується Почесним громадянином Одеси та Одеської області, політиком, меценатом Сергієм Гриневецьким, який окрім фінансового забезпечення низки організаційних запитань, заснував нагородний фонд конкурсу.
Сергій Гриневецький, політик, меценат
Цель- сохранить традиции музыкальные, композиторов, исполнителей. В этом году новая номинация. Конкурс стал открытым. Приезжают из других городов, что очень приятно
У нинішньому VІІ конкурсі «Крок до успіху» взяв участь 91 юний музикант у віці від 6-ти до 16-ти років включно. Крім одеських шкіл, були представлені музичні школи та школи мистецтв з Одеської області — міст Чорноморська, Ізмаїла, Південного, Овідіополя, Кароліно-Бугаза, а також з Миколаєва, Харкова, Запоріжжя, Мукачева, Шостки . Конкурсанти змагалися як у традиційних номінаціях «солісти-піаністи» і «композиторська творчість», так і в номінації «соліст з оркестром», включеної вперше до програми конкурсу у 2018 році. Юні піаністи, скрипалі і віолончелісти мали можливість виступити на сцені Одеської філармонії у супроводі камерного оркестру.
Дмитро Флоров, директор ДМШ № 11
в єтом году мі учредили номинацию солист с оркестром. Многие сомневались, что дети не потянут. Оказалось, что дети молодці, дети готові штурмовать єту висоту вместе с педагогами.
Володимир Дикий, диригент
с одной репетиции дети играли как профессионалы, как будто уже играли с оркестром. Очень мало было коректур. За одну репетицію можно было один раз прогнать с ребенком то тили иной концерт. Выход из коденции. Выдержать фермату. Если немножко запутывались пальчики – это техника. Как выйти на сцену с оркестром, недетским
Конкурсанти виконували фортепіанні п’єси, концерти композиторів-класиків. Їх виступи оцінювало професійне журі, до складу якого увійшли відомі музиканти-виконавці, педагоги вищих навчальних закладів, шкіл естетичного виховання. Члени журі відзначили високий рівень підготовки учасників та великий внесок педагогів і батьків юних музикантів. Так, голова нової для конкурсу номінації «соліст з оркестром», професор кафедри спеціального фортепіано музичної академії ім. А.В. Нежданової, завідувач фортепіанного відділу щколи ім.. Столярського, заслужений діяч мистецтв України Тетяна Фоміна назвала відкриття цьогорічного конкурсу.
Тетяна Фоміна, професор, заслужений діяч мистецтв України
Это открытие мальчик. Удивительный Егор из города Шостка. Он удивил своей манерой игры. Очень взрослой. Удивительным пониманием концерта Моцарта в таком возразте.
Більш ніж 40 переможців конкурсу «Крок до успіху» дістали дипломи лауреатів та премії. Гран-прі в номінації «соліст з оркестром» одержав дванадцятирічний юний талан з міста Шостка Сумської області.
Єгор Бахмут, володар Гран-прі конкурсу
на конкурсах я участую давно. Был на 25 конкурсах. Здесь было непривычно, потому что я играл первый раз с оркестром. До этого максимум с моей учительницей. Было очень приятно, что я был лучшим. Оркестр был организован, собран и все были добрые
Участь в конкурсі для кожного юного музиканта — це велика честь, це багато зусиль, багато завзятості, багато потраченого часу для вивчення програм та розвитку фантазії. Це без сумніву, важливий крок на шляху до життєвих і творчих успіхів.