До 155-річчя від дня народження академіка Володимира Вернадського в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбулась презентація книги професора політеху Миколи Шалімова про видатного вченого. А також відкрилась книжково-ілюстративна виставка «Володимир Вернадський – перший президент Національної Академії Наук України».
В цьому році відзначається 155 років з дня народження засновника і першого президента Національної Академії наук України Володимира Івановича Вернадського. Український філософ, мислитель, натураліст є засновником цілого ряду природничих наук, автор теорії про ноосферу, вчення про біосферу.
Микола Шалімов, професор політехнічного університету
он был родом с купеческой украинской среды.экономиста. потом они переехали в Петербург. Через лет 7 он вернулся обратно в Украину. Стал 1-м президентом АН. Проделал большую работу по обэдинекнию всех отраслей наук. Разработал радиоинститут.биохимечкую лабораторію. Учитывая те тяжелые времена. Гражданская война.
Вернадський є автором понад 700 наукових праць. Він — засновник цілої науки біогеохімії, що вивчає хімічний склад живої речовини і геохімічні процеси, які протікають в біосфері Землі, Основоположник геохімії — науки про хімічний склад Землі і оточуючих нас планет. Автор терміна і нової науки — ядерної геології, відкритої ним… у 1935 році. Творець цілого філософського напряму космізму — теорії про народження і еволюцію Всесвіту. Найбільший учений ще як мінімум у 12 галузях науки, який здійснив найважливіші відкриття, актуальні донині.
Микола Шалімов, професор політехнічного університету
Это был очень разносторонний человек. Умел подбодрить. Признавал свои ошибки.
Не меншим ніж до науки був інтерес Володимира Вернадського до літератури, образотворчого мистецтва та музики. Мистецтво вчений вважав ще одним способом, за допомогою якого дається можливість глибше пізнати природу, людину і космос.
Микола Шалімов, професор політехнічного університету
1.23- 1.42 возвращаясь к трилогии. Мне біло легче написать первій том. Там я приводил цитати. На болеелирическом плане. Тяжело далась вторая часть. Вернадський в письмах третья часть – адаптировал учениев современніх условиях.
Створені Вернадським вчення про біо- і ноосферу зробили сильний вплив на формування світової гуманітарної думки у 20 столітті. Метою своєї діяльності Володимир Іванович визначав гармонізацію відносин між людиною і суспільством, пошук оптимального механізму взаємодії людини і природи, а також всього безкрайнього Всесвіту. Саме цьому ідеалу вчений незмінно зберігав вірність протягом свого довгого життя.