У тижневій главі Аазіну Тора порівнює Всевишнього з орлом: «Як орел пробуджує своє гніздо, він над своїми пташенятами ширяє, простягає крила свої, бере його, несе його на своєму крилі …». Чому саме орел? Тому що орел є не тільки символом свободи, але, перш за все, символом милосердя. Раші коментує цей вірш так: «Предвічний вів їх милосердно і дбайливо, подібно до того, як орел щадить своїх пташенят і не з’являється в своєму гнізді раптово, але спочатку крилами своїми піднімає шум, літаючи над своїми пташенятами між дерев і між гілок, щоб пташенята його прокинулися і в силах були прийняти його».
Як розуміти те, що Бог відкривається поступово? Коли Всевишній хоче пробудити єврея до виконання заповідей Тори, Він не накидається на нього відразу. Бог посилає одне послання, якщо той не розуміє, Він посилає ще одне і так далі. Це нагадує опис Рамбама покарання за злий язик. Ураження проказою відбувалося поетапно: «Спочатку у того, хто лихословив, на стінах будинку з’явилися плями. Якщо людина виправлялась, то і будинок очищався. Якщо продовжувала лихословити, то справа доходила до руйнування будинку». Потім плями з’являлися на шкіряних виробах і на одязі. Якщо людина, як і раніше, залишалась вірною своїй поведінці — доводилося спалити одяг. В кінці, якщо всі ці попередження не справили належного впливу, білі плями з’являлися на шкірі самої людини. Отже, Бог пробуджує єврея крок за кроком, щоб він не впадав в паніку і зробив тшуву.
Всевишній теж порівнює себе з орлом: «Я підняв вас на крилах орлиних». Раші пояснює: «Подібно до орла, який несе своїх пташенят на крилах. Всі птахи носять своїх пташенят в лапах зі страху перед птахом, що летить над ними, але орел побоюється тільки людини, як би та не метнула в нього стрілу, а зверху небезпека йому не загрожує, бо ніяка птиця вище його не літає. Тому він несе пташеня на своїх крилах, вирішивши: нехай краще стріла потрапить в мене, але не в мого пташеня. І Всевишній зробив так, як сказано: «І перемістився ангел Божий … і увійшов між табором єгиптян і євреями … Єгиптяни метали стріли і камені, а хмара приймала і утримувала їх». У цьому коментарі є образний опис відносин Всевишнього з народом Ізраїлю. Як орел носить своїх пташенят на крилах, захищаючи їх власним тілом від стріл мисливців, так й Всевишній огородив євреїв хмарами слави, захищаючи від нападів.
Бог захищає народ Ізраїлю і до цього дня. Євреї насправді летять на Його крилах, і тому їм вдається вижити. Бог несе від рабства до свободи, тому сини Ізраїлю асоціюються з орлом, який є символом свободи.
Орел за допомогою своїх крил може злітати вище будь-якої іншої птиці, і ні людина, ні тварина не владні над ним. І у єврея є крила — це заповіді, шляхом виконання яких він може досягати висот, недоступних іншим, і підніматися навіть вище ангелів. Тому що заповіді підносять, пов’язують з Самим Богом, і тоді ніякий народ не може встановити владу над синами Ізраїлю. Орел — птах милосердна, це проявляється в його поведінці з пташенятами. Одна з головних ознак народу Ізраїлю — милосердя.
Який висновок випливає зі сказаного? Коли єврей починає злітати в духовному житті, дотримуватися все більше заповідей, наближатися до Бога — він повинен вести себе як орел, який бере своїх пташенят на крила, і не залишає їх внизу, якщо сам летить вгору.
І не страшно, якщо для цього доведеться уповільнити свій політ. Так і має бути. І в кінцевому підсумку кожен син і дочка Ізраїлю, увійшовши у велику сім’ю, разом полетять на крилах орлів на Святу землю з приходом праведного Мошиаха. Нехай трапиться таке незабаром, у ці дні.