Презентація результатів аналізу програмних обіцянок кандидатів у Президенти відбулася 26-го березня в Одесі. Аналітики громадської організації “Центр UA” розклали по поличках позиції десяти найпопулярніших кандидатів у тих сферах політики, на які має безпосередній та опосередкований вплив Президент. Зокрема, у сфері національної безпеки та оборони, зовнішньополітичної діяльності, розподілу владних повноважень, прав людини та внутрішньої політики. До виборів залишилося менше тижня. Аби зробити раціональний вибір, важливо не просто вірити на слово рекламним гаслам з білбордів чи екранів телевізора, але й вивчати позиції з передвиборчих програм.
Віталій УСТИМЕНКО, представник ГО “Центр UA” в Одеській області
Ми підготували інструмент для українців, який допоможе визначитись, хто більше підходить для кожного виборця на посаду Президента відповідно до програми кандидата, до ідеологічних уподобань конкретного виборця.
Протягом 2017-2018 років, “Центр UA” провів більш 350 заходів в 60 містах в усіх регіонах України. Запит на конкуренцію програм замість змагання гасел аналітики організації фіксували під час кожного заходу. У вирі агресивної політичної агітації, яка буквально ”навалюється” на виборця з усіх щілин, громадяни відкриті до раціонального змагання і заявляють про це, — стверджують в “Центр UA”.
Віталій УСТИМЕНКО, представник ГО “Центр UA” в Одеській області
В практичній площині є можливість вимагати від суб’єктів виборчого процесу в подальшому виконання їх обіцянок. Ніхто не вимагав від них озвучувати ці обіцянки, але потім у нас є можливість у них питати про це.
Потрібно мінімум три години, щоб прочитати програми принаймні 10 найпопулярніших кандидатів на пост Президента. “Центр UA” зробив домашню роботу за українських виборців та провів, на чому і наголошує, масштабний аналіз програмних обіцянок кандидатів із їхніх офіційних документів. Наприклад, щодо деокупації Донбасу.
Віталій УСТИМЕНКО, представник ГО “Центр UA” в Одеській області
Деякі кандидати апелюють до миротворчої місії. Порошенко говорить про використання Міжнародної місії ООН. А Вілкул говорить, що необхідно ввести миротворчий контингент Білорусі, Казахстану, Азербайджану, Фінляндії, Швеції та Австрії.
Слід зазначити, що згідно із Конституцією Президент – головнокомандувач Збройних сил України, а тому має гарантувати незалежність, територіальну цілісність та національну безпеку країни. Крім цього, Президент – обличчя держави на міжнародній арені, керує її зовнішньополітичною діяльністю, веде важливі переговори та підписує від імені країни міжнародні договори. Але більшість кандидатів у своїх програмах оминають увагою основні сфери компетенції, зосереджуючи свої зусилля здебільшого на внутрішній політиці, зокрема соціально-економічному секторі. І все це для того, аби сподобатись своїй аудиторії та отримати кілька додаткових відсотків на президентських виборах, — так вважають в громадській організації “Центр UA”.