Проблема формування, зміцнення та збереження здоров’я в широкому розумінні на особистісному та суспільному рівнях у наш час набула загальнопланетарного значення й розглядається як така, що кардинально змінює подальший розвиток людини. Питанню здорового способу життя в Одеській національній академії харчових технологій приділяють багато уваги, конференції українські та з міжнародною участю на цю тему в академії проходять регулярно.
Олена КАНАНИХІНА, проректор ОНАХТ
Ми говорили про безпеку харчових продуктів, продовольчих товарів, промислових товарів і кормів. На наш погляд це дуже важлива тема. І обов’язково виходимо на повітря. Ми показуємо, що можемо не лише в аудиторії обговорювати. Ми показуємо, що в академії панує здоровий спосіб життя.
Тетяна СЕРГЕЄВА, директор навчально-оздоровчого спорткомплексу
Уже 13 лет в академии проводится Всеукраинская научно-практическая конференция «Проблемы здорового образа жизни студенческой молодежи». Традиционно во 2-й день конференции участники знакомятся с практическими навыками здорового образа жизни. Этот год не стал исключением, и наши участники знакомятся с квестом, который проходит под девизом «Активний відпочинок – це здорово!».
2-го жовтня секційне засідання «Практичні навички здорового способу життя» перетворилось у спортивно-інтелектуальний квест, який організатори провели поряд з академією в парку Одеської обласної ради. Участь в квесті взяли збірні команди всіх факультетів Одеської національної академії харчових технологій.
Під час навчання у вищому навчальному закладі в студентів формується інша активна життєва позиція, ніж у шкільні роки, і вони по-іншому оцінюють свої можливості, вважають організатори квесту. Свідомість студентів поступово досягає рівня, при якому виникає потяг до самоосвіти, самовиховання, самовдосконалення, що в кінцевому рахунку призводить до розуміння здоров’я як цінності й виникнення почуття відповідальності за його стан.
Тетяна СЕРГЕЄВА, директор навчально-оздоровчого спорткомплексу
Задача квеста — приобщить студентов к здоровому образу жизни, к занятиям спортом, к активному проведению своего отдыха.
Після декількох непростих етапів, які складалися й з спортивних, й з інтелектуальних випробувань визначилися переможці. Хоча, за словами головного судді, в цьому квесті немає тих, хто програв, просто є ті, хто швидше виграв. Отже, третє місце — у збірної команди факультету економіки, бізнесу і контролю. Друге місце — факультет інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу. А абсолютним переможцем цьогорічного квесту стала збірна команда факультету комп’ютерних систем та автоматизації.
Карина САРКІСЯН, учасник квесту
Обратили внимание на интеллектуальные задания. Было сложно, но интересно. Очень сильно старались, шли к победе уверенно. И дошли к ней.
У Одеській національній академії харчових технологій пообіцяли, що спортивно-інтелектуальні квести стануть постійними.