З 25 по 26 червня Асоціація міст України за підтримки агентства США з міжнародного розвитку проводить засідання в Одесі — на протязі двох днів представники понад 20 міст будуть ділитися своїм досвідом і шукати шляхи вирішення соціальних проблем. На порядку денному — монетизація субсидій, захист молодих сімей та сиріт. Відзначимо, що сьогодні Одесу називають одним з найбільш соціально орієнтованих міст, за словами мера Геннадія Труханова, понад 5 млрд гривень з міського бюджету спрямовані саме на соціальну сферу.
Олександра Чуркіна, заступниця Міністра соцполітики України
Действительно, город Одесса может показать всем участникам сегодняшнего форума прекрасный пример и в том, как правильно соблюдается симметрия развития всех сторон гуманитарного пространства. Это и образование, и здравоохранение, и молодежь, и социальный сектор. Это значит, что город развивается равноценно и по всем направлениям.
Продовжуючи тему захисту дітей, на сьогоднішній день в Мінсоцполітики своїм основним завданням називають реформування інтернатів. Чиновники кажуть, що набагато важливіше запобігти потраплянню дитини до такого закладу — треба повернути її біологічним батькам, створивши сприятливі умови. Також, як альтернативу інтернатам ставлять виховання в дитячому будинку сімейного типу чи патронатній родині.
Руслан Колбаса, департамент захисту прав дітей та усиновлення
На сьогоднішній день в інтернатних закладах, як ми кажемо, біля 100 тисяч дітей. Якщо дивитись по кількості дітей-сиріт…тому що ми кажемо, реформа інтернатів, сиріт, позбавлення — ні. Реформа інтернатів на сьогоднішній день направлена не на вирішення питання сирітства. Зараз, на початок цього року, в інтернатних закладах біля 5 тисяч дітей-сиріт. А величезна кількість дітей, які мають батьків, батьків в складних життєвих обставинах, батьки відправляють дитину в інтернат. Тобто, при живих батьках дитина знаходиться в інтернатному закладі.
У соціальному секторі, не можна залишити поза увагою тему оплати комунальних послуг та отримання субсидій. З весни цього року Міністерство соцполітики почало компанію по більш ретельній перевірці субсідіантів. Такі заходи пояснили тим, що велика кількість сімей отримувала допомогу невиправдано — маючи нові машини, квартири площею понад 120 кв. метрів або дієздатних родичів, котрі не працюють.
Віталій Музиченко, директорат сім’ї та соцпідтримки населення
Ні для кого не секрет, що було виявлено випадки, коли оформивши субсидію людина, яка офіційно ніде не працює купляє мерседес за 750 тисяч. Або кілька айфонів за 200 тисяч. Тобто, ми говоримо про те, що система яка базувалася на доходах, виключно на доходах, офіційних доходах населення, вона допускала певні от такі несправедливі моменти. Тому було впроваджено систему, яка передбачає контроль не тільки доходу, але й врахування майнового стану.
Коментуючи можливе підвищення цін на комунальні послуги, в Мінсоцполітики кажуть, що очікують збільшення субсідіантів. Однак пропонують все-таки дочекатися офіційного рішення про збільшення тарифів.