На зустрічі з відомим бізнесменом і меценатом, головою компанії «Гефест» та Благодійної організації  «Фонд Бумбураса» Пантелеймоном Васильовичем Бумбурасом ми планували дізнатися, чому він приділяє таку значну увагу розвитку спорту і які плани будує на новий спортивний рік. Виявилося, що новий спортивний рік почнеться тільки у вересні, так як старий закінчиться лише влітку. І з конкретними планами можна знайомитися не раніше серпня. А ось про команди, яким допомагає, про їх життя Пантелеймон Васильович розповів із задоволенням.

Пантелеймон БУМБУРАС, президент БК «Гефест»
Я, сколько могу, помогаю спорту потому, что есть греческая пословица: если тело здоровое, то и мозги здоровые. Я помогаю одесским баскетбольным командам «БИПА» и «Динамо». И дал серьезную помощь футбольной команде «Черноморец» потому, что они играют для одесситов.

«Чорноморець» і Одеса — нероздільні! Футбольний клуб «Чорноморець» і грає для одеситів, відстоюючи спортивну честь міста, і виховує футбольне майбутнє Одеси — в Академії свого клубу і в спеціалізованій дитячо-юнацькій школі Олімпійського резерву «Чорноморець». 26-е березня 1936 року вважається офіційним початком історії легендарного одеського футбольного клубу. «Чорноморець», перший в новітній історії України клуб, який виграв Кубок України (у 92-ому) і повторив цей успіх в сезоні 1993/1994. Генеральним спонсором клубу у сезоні 2017/2018 стала будівельна компанія «Гефест».

Анатолій МІСЮРА, генеральний директор ФК «Чорноморець»
Таких людей, в принципе, на сегодняшний день в Украине очень мало. Таких, которые за что-то переживают, во что-то вкладывают свое личное. И Пантелеймон Васильевич — это человек с большой буквы. Он уделяет большое внимание спорту. У футбольного клуба «Черноморец» есть инфраструктура. Это спортивные сооружения и детско-юношеская школа и Академия. Понятно, что все это на обеспечении футбольного клуба «Черноморец». Помощь строительной фирмы «Гефест» — это жизнедеятельность футбольного клуба в данном отрезке времени.

Ще одна, молодша, але теж легендарна спортивна команда нашого міста — баскетбольний клуб «БІПА-Одеса». У цьому році «БІПі» виповнюється 25! Один з найтитулованіших баскетбольних клубів України, чотириразовий чемпіон України. «Хочеться порадувати уболівальників якимось трофеєм, адже у клубу їх давно не було», — каже тренер. У 2017 році президентом клубу й спонсором став Пантелеймон Васильович Бумбурас.

Олег ЮШКІН, головний тренер БК «БІПА-Одеса»
Показатель уровня профессионального спорта в стране — это показатель уровня экономики страны. И в такие времена очень важно, что появляются люди, которым не безразличен профессиональный спорт. И они поддерживают команду. В этом году команда себя уверенно чувствует в материальном плане и в эмоциональном. Это во многом благодаря помощи Пантелеймона Васильевича Бумбураса.

Справжній любитель спорту і меценат Пантелеймон Васильович Бумбурас надає фінансову підтримку й клубу «Динамо Одеса». Цей баскетбольний клуб заснований в 2017 році і входить в структуру фізкультурного-спортивного товариства «Динамо України», належати до якого — велика відповідальність. Тому «Динамо Одеса» з самої першої гри підвищує планку результатів і один за одним встановлює рекорди.

Геннадій КУЗНЄЦОВ, головний тренер БК «Динамо Одеса»
Самое главное — финансовая помощь потому, что без этого команда просто бы не существовала на данный момент. Это помощь и игрокам молодым, чтобы они развивались, и тренерам. И болельщикам предоставляется возможность приходить на игры, «болеть», получать удовольствие от игры.

Ми поцікавилися: чи тільки фінансову підтримку надає клубу Пантелеймон Бумбурас, чи вболіває за новостворену команду у повному розумінні цього слова?

Геннадій КУЗНЄЦОВ, головний тренер БК «Динамо Одеса»
Безусловно, он постоянно в команде. Он интересуется результатами как Суперлиги, так и Высшей лиги. То есть он постоянно в курсе всех событий.

Ще за підтримки Пантелеймона Бумбураса в Одесі відкрився спрортзал для занять боксом. І в ньому тренуються 150 одеситів різного віку, і діти, і дорослі. Для того, щоб ліцеї та гімназії в зоні АТО могли проводити спортивні змагання, і діти там не відчували себе обділеними, — Пантелеймон Бумбурас допомагає розвитку спорту в зоні АТО.
На грецькому острові Лімнос, де народився Пантелеймон Бумбурас, зараз проживають приблизно 20 тисяч осіб. І до минулого року там ніхто не грав в баскетбол. 25 жовтня 2017 року Пантелеймон Бумбурас урочисто відкрив разом з легендою грецького баскетболу Панайотісом Фасуласом Академію спорту для грецьких дітей і юнацтва. Зараз в ній вже займаються перші 200 юних «академіків» спорту з професіональними тренерами з Вищої ліги.

Пантелеймон БУМБУРАС, президент БК «Гефест»
Академия — это не только баскетбол. Мое мнение, что там будут другие олимпийские виды спорта: карате, бокс, дзюдо и другие.

Бумбурас також став президентом перспективної команди-чемпіонки з веслування з острова Лімнос, щоб допомогти співвітчизникам гідно брати участь у світових першостях. А в рідному селі Кондопулі, де існує футбольна команда «Іфестія», що грецькою означає «Гефест», — Пантелеймон Бумбурас створює великий сучасний стадіон. І має надію, що через 1-2 роки тут гратимуть команди третього грецького дивізіону. Але розвиток спорту в Одесі цікавить мецената не менш, ніж на Лімносі.

Пантелеймон БУМБУРАС, президент БК «Гефест»
Здесь нет ни одной арены баскетбольной. Как такое может быть? У нас высокая нация, дети высокие. Весь мир, вся Европа играет в баскетбол нормально, а Украина нет. Если у меня будет идти нормально работа, и через 2-3 года не будет баскетбольной арены, — я буду ее строить. Не огромную, конечно, на 3-4 тысячи зрителей.

Сам Пантелеймон Бумбурас професійно спортом не займався: в юності з раннього ранку він йшов на роботу на будівництво, де був електриком, а після обіду займався у вечірній школі. Тільки іноді вдавалося поганяти м’яч з хлопцями на дворі. А спорт Пантелеймон Бумбурас любив і любить. Тому сьогодні він, відомий бізнесмен і благодійник, так багато допомагає розвитку спортивного життя.

Пантелеймон БУМБУРАС, президент БК «Гефест»
Это же спорт. Мы знаем, что он дает не только красивую фигуру. Человек становится уверенным в себе, привыкает к жизни по канонам, ведь спорт — это каноны. Он привыкает так поступать в спорте, и также ведет себя в жизни. Привыкает жить по закону. Я буду доволен, если смогу что-то сделать для этой жизни. Бог мне дает, и Украина дает. Я хочу быть им благодарен.

Уже в завершенні бесіди Пантелеймон Бумбурас, змінивши тему, натхненно розповідає ще про плани. На День Незалежності Греції 25 березня в Одесі пройде парад. А грецька Пасха цього року на Грецькій площі буде грандіозною: 10-15 тисяч містян та гостей зможуть стати її учасниками і спробувати традиційні грецькі страви з 5 тон баранини (!). В житті повинно бути все, — вважає Пантелеймон Бумбурас, грецький і український бізнесмен, голова будівельної компанії «Гефест», меценат і благодійник. Повинна бути сім’я, робота, культура, спорт — і віра.

Комментарии закрыты