Цьогоріч департамент охорони здоров’я Одеської міської ради відзначає своє 75-річчя. З нагоди ювілею, 16 липня відбулося урочисте нагородження кращих у професії лікаря, яке приурочили до Дня медичного працівника. Кому впродовж десятиліть одесити довіряють своє здоров’я і хто найкраще його оберігає, — про це в нашому сюжеті.

Охорона здоров’я почала розвиватися практично з самого початку заснування міста. Першими медичними закладами Одеси в кінці 19 століття стали морський карантин, військово-медичний шпиталь, Єврейська та інфекційна лікарні. В Одесі була створена 2-га в Європі станція швидкої медичної допомоги. Нині, система охорони здоров’я включає 49 лікувально-профілактичних установ. У міському департаменті працює 27 Заслужених лікарів України, 10 докторів і 104 кандидати медичних наук. У банкетній залі «Ренесанс» пройшло урочисте нагородження кращих медичних працівників міста. Гостей зустрічали живою музикою і святковою концертною програмою. За вагомий внесок в розвиток охорони здоров’я міста, професіоналізм та добросовісну працю, медики отримали відзнаки і подарунки. «За вірність професії», «Кращий сімейний лікар»,  «Кращий молодий фахівець» — нагороди дістались тим, хто їх заслуговує. Одеський міський голова особисто вітав переможців. Він також зазначив, що в Одесі діє найкраща муніципальна програма здоров’я і містянам є чим пишатися.

Геннадій Труханов, Одеський міський голова

Я горжусь тем, что нам удалось создать лучшую в Украине программу здоровья, муниципальную программу здоровья, та, которая сегодня является гордостью нашего медицинского направления города. Эта программа лучшая, признана не нами, а Министерством здравоохранения и я рад, что эта программа теражируется на всю Украину – к нам приезжают из других областей и городов, смотрят, переписывыают, может быть совершенствуют, приспосабливают его к своим городам, но, тем не менее, она явилась такой базовой программой.  

 Було оголошено ряд номінацій, в яких отримали свої нагороди кращі з кращих. Однією з таких стала Анна Михайлівна Топалова – сімейний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №10. Вона очікувала своєї черги на квартиру ще з 1994-го року. Так, враховуючи соціальну вагомість професії медпрацівника, з метою поліпшення соціально-побутових умов, Одеською міською радою було ухвалено рішення про надання квартири одному з найстаранніших лікарів

Анна Топалова, сімейний лікар 

Я люблю свою профессию, я ее осознанно выбрала, это профессия, которая позволяет помогать людям и делать добро и видеть свой результат/ Значит, я по окончанию института стала на квартирный учет – это было очень давно. Это 1994 год – прошлое столетие.

 У міськраді наголошують, серед здобутків в медичній сфері є чим пишатися. Так, торік було відкрите відділення гінекології для жінок з інвалідністю в 11-й лікарні. Це перше таке відділення в Одесі і одне з небагатьох в Україні. За словами мера, в місті було створено більше 18 центрів первинної медико-санітарної допомоги. На порядку денному і  питання подальшого розвитку і відновлення. Наприклад, інфекційної лікарні, яка є єдиним подібним медичним закладом на всю Одеську область. Ремонту лікарня не знала десятиліттями, тож ця проблема має бути розглянуте до кінця року

 

Комментарии закрыты