День Святого Палія .Свято яке дуже люблять українці. Про особливостя святкування цього дня, та давні традиції — далі у випуску.
Дев,яте серпня — день святого Великомученика Пантелеймона, або, як кажуть наші селяни, «святого Палія». Цей святий жив у Нікодимії в 3-му — 4-му століттях. Ще замолоду хлопець почав навчатися лікарському мистецтву, а після прийняття святого хрещення присвятив своє життя служінню на благо людей, щиро допомагав хворим і вбогим, відвідував в’язнів у тюрмах, лікував їхні душевні та тілесні рани. За доносом про сповідування християнства святий Пантелеймон прийняв муки за віру.
За церковними переказами, Бог явив світу диво: святий не відчував жодних тілесних страждань, а коли йому відрубали голову, то з рани потекла не кров, а молоко.
За народним віруванням, святий Палій вважається оборонцем людей від вогню. Під час пожежі навколо будівлі, яка горить, тричі обносять ікону цього святого, вірячи, що пожежа припиниться.
Зазвичай це роблять тоді, коли будівля зайнялася від грому. В цей день селяни моляться святому Пантелеймону і запалюють перед його образом свічку, щоб «у полі копи беріг від пожежі». Якщо ж хтось не шанує цього святого, то він від образи може спалити хліб на полі; його ще називають «Паликопою».
Святий Пантелеймон вважається покровителем воїнів і лікарів. Рослини цього дня мають надзвичайні цілющі властивості, тож досвідчені знахарі збирають різні трави для лікування свійських тварин. Ім’я святого згадується у багатьох особливих освяченнях над хворими, освяченні води, яка, як відомо, дарує людям зцілення від хвороб.
Це була программа «За народним календарем» — про свята, які шанують та люблять українці і традиції та звичаї, які бережемо нині.