Виступ глави держави перед конгресменами — давня традиція США, яка була закладена ще першим американським президентом Джорджем Вашингтоном. 28 лютого, о 21:00 за місцевим часом, 45-й президент США, Дональд Трамп, виступив з посланням у залі палати представників на Капітолійському Пагорбі.

 

Однією з ключових тем виступу Трампа стала реформа охорони здоров’я та скасування знаменитої програми Барака Обами — Obamacare. Високі ціни на послуги сильно б’ють по гаманцю середнього класу, який не в змозі дозволити собі користуватися системою Обами. В Арізоні, за даними Трампа, вартість страховки зросла на 113%, а реформа Обами зазнала краху. «Ціни нижче, якість вища», — сформулював Трамп завдання нової реформи системи охорони здоров’я.

 

Безпека, боротьба зі злочинністю і нові робочі місця — найважливіші завдання адміністрації Трампа. Президент вкотре заявив, що незабаром почнеться будівництво стіни на південних кордонах Сполучених Штатів. На його думку, теракти в США і інших країнах в основному були здійснені мігрантами. Однак, при цьому президент США заявив, що працьовиті мігранти зможуть стати частиною середнього класу країни. В Америці більше не будуть працювати низькокваліфіковані приїжджі. Дональд Трамп запропонував взяти за зразок міграційну політику Австралії залучення тих працівників, яких потребує економіка.

Політика диктує штатам бути активним гравцем на міжнародній арені, а сам Трамп не збирається відмовлятися від НАТО. «Америка готова знайти нових друзів, налагоджувати нові партнерські відносини там, де загальні інтереси збігаються. Наші союзники побачать, що Америка знову готова вести за собою інші країни », — говорилося в промові президента. Також, в своїй промові він згадав і про активну співпрацю з Ізраїлем, проти ядерної програми Ірану.

Дональд Трамп заявив, що факел свободи і справедливості сьогодні несе саме Америка. Це світло, за словами президента США, що освітлює весь світ. Згідно з опитуванням телеканалу CNN, близько 80% американців позитивно оцінили промову президента США в конгресі. Сьогодні основний принцип програми Трампа — купувати американське і наймати американців. Не дивлячись на те, що президент звернувся до широкого спектру міжнародних тем і в тому числі до боротьби з тероризмом і ІГІЛ, на відміну від своїх попередників, він зробив акцент саме на внутрішніх складнощах США і тому шляху, який повинна вибрати Америка для загального процвітання нації і своєї величі.

Комментарии закрыты