10 років тому молоді українці в Одесі вирішили, що їм би хотілося по особливому відзначати день незалежності країни. І організували вже традиційний для міста  Вишиванковий фестиваль. Про його цьогорічну програму, родзинки і новинки — далі в сюжеті.

 16 серпня Дюк де Рішельє на Приморському бульварі примірив вишиванку у бессарабському стилі. Сама ця традиційна акція передує масштабному  Вишиванковому фестивалю.

Наталя Мажарова, голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю

Ми дуже довго думали, яка має бути вишиванка на честь 10 фестивалю. Як ви бачите, вона синьо-жовта, вона зі знаком безкінечності. Абсолютно точно так за всіма традиціями вишивали в Бесарабії. Вишиванка — як символ незалежності. Незалежність всередині нас, і вона безкінечна насправді

Сам фестиваль проходитиме з 22 по 26 серпня на Приморському бульварі. Заплановані традиційні вже заходи. Наприклад, урочисте підняття 27-метрового прапору України на Потьомкінських сходах 23 серпня, автопробіг, публічний масовий диктант 25 числа, фотосушка, показ стилізованого українського одягу, ярмарок народних майстрів з усієї України. Обіцяють організатори і новинки.

Наталя Мажарова, голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю

Наприклад, 26 числа, це фінальний день фестивалю, у нас буде танцювальний флешмоб. 25-26 числа буде кубок юних кулінарів, діти до 18 років будуть змагатися, там спеціальна програма з українськими стравами

Також 24 серпня о 13 годині  спробують зафіксувати рекорд вишиванок України. Минулого року живий ланцюг людей у традиційному українському одязі зібрав  2464 людини. Але для рекорду потрібно не менше 3,5 тисяч. То ж організатори запрошують усіх бажаючих приєднатись до акції і таким чином відсвяткувати День незалежності.

 

Комментарии закрыты