За ініціативи Південно-західного апеляційного господарського суду та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» й Проекту ЄС «ПРАВО-Justice» в Одесі відбулася конференція «Е-судочинство як елемент сучасної системи правосуддя». Учасники конференції ознайомились з першим досвідом застосування підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ЄСІТС, практичними аспектами користування Електронним кабінетом учасниками процесу та суддями, а також обговорили стан та перспективи використання підсистеми «Електронний суд».

Наталія БОГАЦЬКА, голова ПЗАГС
Сегодня на базе Юго-западного апелляционного хозяйственного суда проводится конференция на тему электронного правосудия. Данное мероприятие организовано по инициативе нашего суда при поддержке проекта USAID «Новое правосудие», а также европейского проекта «ПРАВО-Justice». Сегодня звучит очень много критики в адрес работы системы. И очевидно, что нам нужно время для того, чтобы правосудие стало электронным. Но, как говорил Томас Эдисон, если что-то не так, как вы запланировали, не означает, что оно впустую. У нас сегодня опытом делятся и судьи Верховного суда, и представители административной юстиции, также присутствуют судьи судов общей юрисдикции и непосредственно, как я уже говорила, разработчики системы.

«Програма USAID «Нове правосуддя» вже кілька років поспіль надає підтримку нашим українським партнерам у запровадженні електронного судочинства», –  зазначив присутній на заході керівник програми «Нове правосуддя» Девід Вон.

Девід ВОН, керівник проекту USAID «Нове правосуддя»
Це честь для нашого проекту — брати участь у цьому процесі. Тому що ми вбачаємо саме в автоматизації процесів в судах підвищення довіри громадян до судової системи. І в цьому ми бачимо лідерську роль як  керівництва цього суду, так і керівництва судової системи в Одеській області у наданні судам необхідних інструментів. А на сьогоднішній конференції ми узгодимо наступні кроки по впровадженню електронної системи.

На конференції мова йшла про те, що доступ до правосуддя – це не лише фізичний доступ до суду. Для ефективного вирішення правових проблем громадяни потребують швидкого і зручного доступу до судових послуг не тільки в приміщенні суду. А судам для цього необхідно мати ефективні електронні інструменти управління проходженням справ.

Наталя ВОЛКОВИЦЬКА, суддя Касаційного господарського суду у складі ВС
Сьогоднішня конференція дуже важлива саме з приводу того, щоб напрацювати шляхи подолання проблем, які виникають при запровадженні цієї системи.

Віталій КУЗЬМИШИН, голова Сьомого адмін. апеляційного суду
Звичайно, мета запровадження ЄСІТС —  щоби суд був доступний і зручний для користування користувачами судових послуг. А це безпосередньо учасники судового процесу. Звичайно, є і напрямок щодо внутрішньої судової діяльності і того, що пов’язане з діяльністю судової установи.

Система на сьогодні розроблена і певні модулі в тестовому режимі запроваджені. Безпосередніми користувачами кабінетів в ЄСІТС є адвокати, які на конференції в Одесі теж виказали свої зауваження.

Лідія ІЗОВІТОВА, голова Національної асоціації адвокатів України
Подання документів, направлення повісток і все інше, що є сервісом електронним — це прискорює доступ до суду и ми говоримо, що суд почне ефективно працювати. Разом з тим я весь час говорю про те, що право на справедливий суд — це та категорія, яку має вирішувати людина.

Довідас ВІТКАУСКАС, керівник проекту «ПРАВО-Justice»
Конечно, это долговременная задача. Но мы надеемся, что с помощью этого мероприятия мы обсудим конкретный список шагов, которые будут нужны, чтобы Украина внедрила эти подходы.

До участі в конференції були запрошені досвідчені it-експерти Омар Гонзалес, експерт програми USAID «Нове правосуддя» та Івар Талло, експерт проекту Європейського Союзу «PRAVO-Justice», які поділились своїми висновками та рекомендаціями щодо вдосконалення роботи української Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. В цілому зустріч, як підкреслила голова Південно-західного апеляційного господарського суду Наталія Богацька, дуже своєчасна.

Наталія БОГАЦЬКА, голова ПЗАГС
Любые проблемы всегда решаются в диалоге, поэтому мы очень надеемся, что сегодня будет плодотворная работа. Мы действительно сможем достичь позитивных результатов и сделаем определенный прорыв для того, чтобы система электронного правосудия заработала полноценно.

Хоча і не одразу, але електронне судочинство в Україні стає ефективним засобом, що відкриває для учасників судових проваджень та працівників суду багато можливостей та переваг

Комментарии закрыты