Кожна дитина тримає у свої руках планету і відповідальна за майбутнє усього людства. Так вважають  школярі, які 16 жовтня стали учасниками  другого обласного екологічного форуму. Сортувати сміття, зменшити кількість відходів, відмовитися від використання пластикових пакетів — це лише незначні кроки, які  може робити кожен, на побутовому рівні.  Та навіть більше. Наразі у нашому місті існує безліч цікавих проектів, до яких школярі можуть долучитися.

Наталія  Кирнасівська, співорганізатор
Для того, щоб змінити щось, ми не хочемо змінювати, наприклад клімат, ми впроваджуємо таку ідею, ми хочемо змінити систему. Систему треба змінювати через молоде покоління. І тому наша місія, місія нашого університету надати правильно інформацію їм, надати ті екологічні ініціативи, які вони можуть втілити у життя і на якомусь рівні вже  такому своєму дитячому змінювати своє мислення.

Владислав Михайленко, аспірант ОДЕКУ
Представлены разные активности — от международных до локальных, например все мы знаем о климатическом страйке Fridesh for future, которые проводятся уже в третий раз будет проводиться у нас в городе, проводяться по всему миру, есть возможность принять участие в этом страйке, есть возможность принять участие в научных конкурсах. которые организовует наш университет, в проектах по сортировке отходов в школах, по раздельному сбору пластика и переробатывания его в какие-то предметы, в скамейки, в парковки и так далее.

На форум з’їхалися близько 150 школярів із 15 селищ та міст Одеської області. Дітей чекали лекції, конкурси та звісно подарунки. Також під час заходу було презентовано понад 6 екологічних проєктів, які вже втілюються  у нашому місту. Один з них має назву «Час сортувати». Наразі завдяки ньому у 12 школах Одеси створюють бази для запровадження сортування, а також інформують учнів про те, як правильно це робити.

Юлія Котельникова, Центр демокр. розвитку молоді «Синергія»
Щодо туди входить, ми кожній із 12 шкіл надаємо три комплекти боксів для сортування. Це три фракції: пластик, папір, склометал, також  ми надажмо спеціально виготовлену залізну комірку для складування вторинної сировини
Після того, коли ми надаємо всю необхідну базу, ми також навчаємо учнів в кожній школі правилам сортування.

Данило Євстіфеєв приїхав на форум з Подільска. У своєму місті разом із командою парубок вже реалізує екологічні ініціативи. 

ТИТР: Данило Євстіфеєв, учасник форуму
У нас есть несколько  направление приоритетных такие как решения проблем мусоросвалок нашего города, решения качества воды, вырубка лесов и мы стараемся вместе с моими коллегами достучаться до местных властей, собрать общими силами вместе помочь этим проблемам, устраиваем субботники, устриваем страйки в органы местной власти и пытаемся спасти нашу планету      

Самбат Григорян, учасник форуму

Ну во первых мы должны пропагандировать здоровые намерения. мы не должны использовать лишние ресурсы, должны сохранять нашу биосферу, не портить ее. Например, те же озоновые дыры, люди используют слишком  много продуктов, например покупаю что-то и не используют это до конца и выбрасывают и это все накапливаясь у каждоого человека создает слишком массивные завалы мусора . У нас дома есть три ящика для мусора, один ящик єто для всяких пластмасовых ихделий, второй мусор это для стекла и третий мусор это для всяких органических отходов.

Додамо, що такий захід відбувся в Одеському державному екологічному університеті вдруге. А учасники змогли дізнатися не тільки багато корисної інформації — а й познайомитися, аби вирішувати екологічні проблеми разом.

Комментарии закрыты