Одеська область лідер з кількості померлих дітей від кору. З 17 жертв епідемії по всій Україні, семеро — з Одеського регіону. Про це сьогодні говорили на прес-конференції медиків — «Вакцинація. Кому і як варто вакцинуватися проти кору в період спалаху інфекції». Детальніше про статистику, нинішній стан галузі та саму вакцинацію, далі в нашому сюжеті.

В Україні постали дві важливі та актуальні для зимового періоду проблеми: збільшення захворювань на кір та грип. Про це говорили головні імунолог, епідеміолог та інфекціоніст міста. Спалах кору почався ще в травні 2017 року і продовжується нині. 74% дітей від 1 до 4 років захворіли на кір в Одеській області починаючи з початку року, з них — 86% не отримували щеплення. Семеро дітей померли, що є найбільшою кількістю жертв серед усіх.

Людмила Красницька, головний епідеміолог ДОЗ ООДА

Уровень заболеваемости, если сравнивать 17-й и 18-й годы, выросла в 2.8 раза. За весь прошедший год зарегистрировано 2569 случаев заболевания кори. Хочу сказать, что сейчас вирус кори выискивает именно тот персонал, тех детей. тех взрослых, которые не имеют вообще прививок.

Нині, в області відбувається так званий «мікс інфекцій». За останні декілька тижнів зростає також кількість захворювань на грип. Так, у померлих дітей підтверджується циркуляція двох вірусів, що і призвело до летальних результатів. Також, варто відзначити, що за симптомами кір дуже схожий на грип, поки не почнуться висипи. В таких випадках, захворювання простіше передбачити, зробивши щеплення, ніж займатися самолікування, наполягають медики. Адже, специфічного лікування кору не існує.

Людмила Красницька, головний епідеміолог ДОЗ ООДА

Я хочу напомнить о том, что корь — это воздушно-капельная инфекция. Как и группа острых респираторных инфекций, в том числе и гриппа. Она имеет свою сезонность, то есть, когда контакта в закрытых коллективах становится больше. То есть всё, как и детские сады, и школы у нас на сегодняшний день закрыты, дети меньше бывают на улице, поэтому циркуляция вирусов в закрытых коллективах больше. И возможность заболеть, реализоваться контакту по кори больше, чем в какое либо другое время. 

Після канікул діти не будуть допускатися до школи без щеплень від кору, зазначила Людмила Красницька. Безкоштовно можуть вакцинуватись школярі, працівники медичних та загальних навчальних закладів та ті, хто через роботу тривалий час контактують з людьми. Також, для екстреної профілактики кору в перші 3 доби від початку хвороби може використовуватись вакцинація.

Людмила Самойленко, головний імунолог ДОЗ ООДА

Для того, чтобы успокоить наши страхи и волнения, на сегодняшний момент, вся вакцина от кори в области бельгийского производства. Никакой индийской вакцины нет. Вакцина бельгийского производства проквалифицирована всемирной организацией здравоохранения переносится абсолютно замечательно. Конечно же, очень хотелось бы, чтобы родители более сознательно отнеслись к вакцинации и чтобы все таки пришли со своими детьми на вакцинацию.

Дорослим також важливо робити вакцинацію, адже за статистикою захворювань в Україні, хворіють як дорослі, так і діти. Не роблять вакцини тільки вагітним, при гострому періоді захворювання (наприклад, підвищена температура) та при неправильній роботі імунної системи. В першу чергу, щеплення робити потрібно тим, хто працює з дітьми та в закритих приміщеннях. Самостійно можна звернутися до сімейного лікаря, дізнатися необхідну інформацію та зробити щеплення за місцем проживання в Центрах первинної медико-санітарної допомоги. Середня вартість вакцини становить 300-400 грн.

Комментарии закрыты