У главі Бешалах описуються 2 війни. На початку мова йде про те, як фараон погнався за євреями. І коли вони були готові до бою, Моше сказав їм: «Господь буде воювати за вас, а ви мовчите». А в кінці глави з євреями зібрався воювати Амалек. І тут Моше велить своєму учневі Йєошуа: «Обери нам людей і йди воювати з Амалеком».

Чому проти єгиптян воював Всевишній, а проти амалекитян євреї повинні були воювати самі? Тут різниця полягає в тому, де знаходилися противники.

Євреї йшли до гори Синай отримувати Тору. І фараон гнався за ними, він не стояв на дорозі євреїв. Загроза була фізичною і цю загрозу Всевишній ліквідував сам. А амалекитяни стояли на шляху євреїв до Синаю і перепиняли їм шлях до Тори. Євреї не могли залишитися байдужими, тому що хотіли отримати Тору. Тому вони повинні були самі прокласти собі дорогу до неї.

Хасидизм каже, що Амалек — це персоніфікація всього холодного і байдужого. І якщо відчуваємо холод і байдужість по відношенню до єврейських справ, треба пам’ятати, що ніхто не дасть нам від них позбавлення, «ні Бог, ні цар і не герой». З ними потрібно справлятися самим.

Комментарии закрыты