Раббі Ісраель з Ружина був великим противником смутку і великим  прихильником  радощів – за будь-яких обставин . Одного разу Дев’ятого ава кілька молодикив вирішили додати радощів у цей день і влаштували «жарт».  Вони залізли на дах синагоги і спустили вниз мотузяний зашморг.  Кожен, хто входив в синагогу, попадався в цей зашморг , і вони піднімали його догори .  Вони, мабуть, вважали, що це весело.

І ось через деякий час  піднімають вони зашморг , а в ньому – сам цадік . Молодики остовпеніли . Раббі якого спустили  на землю, підняв очі вгору і сказав:» Владика світу!  Ти бачиш, що твої діти не вміють дотримуватися твого , так би мовити, «свята» як передбачено.  Так забери його від них! ..

«У цьому році Дев’яте ава відзначається незвичайним чином. Саме дев’яте число місяця ав припадає на суботу, а пост відсувається на неділю. В цьому випадку галаха каже, що в суботу не повинно бути ніяких  ознак суму ! Можна влаштовувати  трапезу хоч як у царя Шломо.Так ми покажемо  Всевишньому, що не хочемо більше засмучуватися Дев’ятого ава. Ми хочемо, щоб  воно стало святом, як нам і обіцяно пророками після приходу праведного Машиаха, у найближчій час!

Комментарии закрыты