У цій тижневій главі Корах виступає проти лідерства Моше, адже всі євреї святі, всі вони — діти Всевишнього, навіщо ж нам посередник для спілкування із Всевишнім? Взагалі, навіщо єврею той, хто буде керувати ним?

У книзі «Танія» р.Шнеур-Залман з Ляд уподібнює єврейський народ тілу. У тілі є різні органи, всі вони живуть і всі вони необхідні. Але управляє всіма ними голова. В голову йдуть сигнали про відчуття, з голови йдуть розпорядження  (іноді навіть такі, яких ми не помічаємо) серцю  битися швидше або повільніше, руці — відсмикуватись від полум’я, ногам- йти туди, куди треба, але не хочеться …

Так і в єврейському народі є особливі душі, голови, глави народу. За допомогою їх ми можемо з’єднатися з Б-гом. І як Всевишній дав нам нашого першого лідера, Моше, так Він дає в кожному поколінні втілення Моше, главу покоління.

У цей шабат- 25-й йорцайт Любавичського ребе. Але Ребе не пішов від нас. Він як і раніше піклується про кожного єврея, і якщо ми будемо виконувати вказівки Ребе, ми з’єднаємося зі Всевишнім і знайдемо Його благодать.

Комментарии закрыты