Міста-притулки — це цікаве явище. Коли євреї увійшли в країну Ізраїлю, вони встановили наступний порядок. У ті часи в систему кримінального права входила помста родичів убитого за вбивство. А якщо хто-небудь вбивав людину ненавмисно, він йшов в особливе місто-притулок і чекав там суду. І в цьому місті родичі убитого не мали права мстити йому.

Метою перебування в місті-притулку було не тільки врятувати ненавмисного вбивцю, але і допомогти йому спокутувати свою провину: навіть ненавмисне вбивство залишається вбивством. Міста ці населяли левіти, знавці Тори, і вони спонукали людину обмірковувати свої вчинки. Більш того, навіть навмисний убивця йшов в місто-притулок до суду, і левіти допомагали йому покаятися.

Главу Шофтім завжди читають на початку елула. Цей місяць подібний до міст-притулків. Навіть якщо протягом року поводилися погано або навіть навмисно робили недобрі речі, — у місяці елулі треба задуматися над власною поведінкою. Тора, молитва і добрі справи допоможуть виправити гріхи минулого року.

Комментарии закрыты