У главі Трума розповідається про те, що Творець говорить народу Ізраїлю: «Нехай зроблять Мені Святилище, і Я перебувати буду між ними». Далі Тора перераховує 15 видів матеріалів, які потрібно пожертвувати для будівництва Мішкану. З’ясовується, що найбільше потрібні були золото і дерева шітІм, на думку коментаторів, це були кедри або акації. Ковчег був зроблений з дерева шітім і покритий золотом, і так були виготовлені стіл, жертовник і стіни Скінії. Золото було використано для будівництва всього Мішкану, як кажуть в мідраші: «Золото було створено ні для чого іншого, крім Храму».
Любавицький ребе пояснює, що слово «шітім» походить від слова «штус» або «дурість» — то, що суперечить розуму і приводить до гріха, як кажуть мудреці: «Людина не грішить, поки не входить в неї дух дурості». Ребе каже, що дерева шітім в Мішкані символізують «нерозумність святості», що спокутує дурість, яка прийшла з боку, протилежного святості. Що таке «нерозумність святості»? Щоб змінити світ, щоб зробити щось велике іноді потрібно діяти незгодно з розумом. Наприклад, щоб відправитися виконувати доручену місію в віддалене місце на краю світу, потрібно бути трішки божевільним. Такі вчинки не здійснюватимуть люди, які діють «по хорошому розумінню і пізнанню», ті, у кого в житті все розраховано і має відповідати розуму і логіці. Так і Всевишній говорить, що для того, щоб побудувати Мішкан, щоб перетворити цей світ в житло для Бога, потрібні дерева шітім або служіння, що виходить за рамки здорового глузду. Неможливо змінити світ нормальним чином, нормальні люди зазвичай конформісти, які нічого не змінюють. Світові потрібна енергія людей, які не бояться того, що скажуть інші.
Коли Ребе ініціював перший хід на Лаг ба Омер в Нью-Йорку в 50-і роки, якийсь противник Хабаду в ніч перед парадом проколов шини вантажівок з експонатами. Коли про це розповіли Ребе, він посміхнувся і відповів, що потрібна така же людина «з нашого боку», її енергія може бути направлена ​​в позитивне русло. А коли один молодий хасид написав, що у нього є дві проблеми: негативні якості і гордість, Ребе відповів йому, що від негативних якостей він повинен позбавлятися, а гордість використовувати для святості, направляти на добрі справи. Ребе вчить тому, що за допомогою індивідуального Мішкану, який кожен єврей зобов’язаний побудувати всередині себе, будується загальний Мішкан і Храм, де проявляється присутність Всевишнього. І потрібно пам’ятати, що це відбувається шляхом служіння Богу на основі душевних сил, які вищі за розум і розуміння.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован