Дев’ятнадцятий рік поспіль Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України, за підтримки Міністерства культури та мистецтв України, проводить Загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання». В Золотій залі літературного музею відбулось нагородження лауреатів конкурсу. Також була презентована галерея вишитих портретів Т. Г. Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці», пам’яті заслуженого майстра народної творчості Григорія КисЕля.
Хлібом з сіллю зустріли в літературному музеї учасників Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання». В 19-му конкурсі взяли участь люди різного віку не лише з України і країн-сусідів, а й з Балтії, Німеччини, Ізраїлю, Індії, Китаю, Сполучених Штатів Америки тощо.
Юрій Работін, голова Одеської регіональної організації НСЖУ
0на захід приїхало 100 журналістів. В різних номінаціях було більше 500 людейвід 6 років до 91. люди почали довше жити, вони займаються творчістю, а творчість це надає потугу для життя
Лауреати конкурсу були нагороджені дипломами та пам’ятними відзнаками. За словами голови Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрія Работіна, перемогла багатонаціональна Одеса
Юрій Работін, голова Одеської регіональної організації НСЖУ
Тому що 19 рік проводимо. Більше 10 тис людей взяли участь.в Одесі живе 133 національності. Ми багатонаціональне місто. Культурна столиця. У нас є спеціальний конкурс міської влади.переможців багато. То що ми робимо-вже перемога.
Ніна Фесенко, поет (м. Жовті Води)
я відправила на конкурс другу збірку своєї поезії. Це відображення моєї душі. Це щастя.конкурс- це крила, це самоствердження.
В літературному музеї була презентована галерея вишитих портретів та цитат Т. Г. Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці», пам’яті заслуженого майстра народної творчості Григорія Киселя, автора розробок схем вишивки. До проекту залучено більш 70 вишивальниць з Полтави та районів Полтавщини.
Катерина Калініченко, координатор проекту
коли стали набирати вишивальниць. Дуже багато. Тому втілилив життя не лише книгу, добавили портрет,заголовок и з п’ятого альбому. В результаті у нас 73 вишитих полотна. 33 пари очей Тараса і читаємо у вишитому варіанті найкрилатіши його афоризми з його пророчих віршів.
Ця експозиція була показана в різних куточках країни. І ось сьогодні її можуть побачити одесити. Образ Тараса Шевченка, його творчість, як і українська мова, мають стати об’єднавчими та миротворчими для українців, вважають організатори заходу.