Рада дозволила заарештувати Надію Савченко, позбавити героя України депутатського мандата і притягнути до кримінальної відповідальності. 22 березня розгляд «справи Савченко» в українському парламенті почався ще до полудня — генеральному прокурору Луценкові дали 40 хвилин на виступ, Савченко — 15. За час свого виступу Юрій Луценко надав докази підготовки Надією Савченко державного перевороту і продемонстрував 20-хвилинний фільм, сповнений шокуючих фактів, який кількома днями раніше був анонсований в українському політикумі.

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України

Особисто Савченко зверталась до офіцерів різних збройних частин України, з пропозицією взяти участь у запланованому терористичному акті та поваленні конституційного ладу. Влітку 2017 року народний депутат України Савченко звернулась з такою пропозицією до офіцерів 8-го полку спецпризначення, який дислокується у місті Хмельницьку, а саме — до офіцера Березня, Захарченкова, Леща та Кота.

 

-Хорошо, а кто будет Жанной Д’Арк?

-Жанна Д’Арк і буде.

-А смисл?

-Герої не вмирають, герої повинні бути мертві. Якщо не умерла там, от і хорошо. 

-400 тисяч.

-Чого, денег?

-Та яких денег, смертей нужно!

-Это репрессия, а не революция, мы сейчас говорим…

-А потом репрессии, репресии — это будущее, на стадионах или в шахтах

-А потом репрессатор повинен…

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України

Фраза «Хлопці міняйте власть» означає що Рубан та Савченко в координації з лідером ватажків терористичного угрупування ДНР Захарченком…продемонстровані вам упаковочні листи означають, що із зброєю, виданою офіцерами РФ, готували знищення керівництва української держави та масове враження мирних людей в центрі української столиці під десятками 120-мм мін, тяжких мінометів. 

Після Луценка місце за трибуною  зайняла Надія Савченко, яка всім продемонструвала зірку героя України і сказала що відмовлятися від неї не збирається. Також, Савченко відповіла на показаний генпрокурором фільм і на те, чому держпереворот все-таки не відбувся.

Надія Савченко, народний депутат України

Генпрокурор вам назвав як розриваються снаряди, страшно? Коли розписали, да? Який розльот калібру, які осколки, які травми від цього. А ви можете собі уявити, що сотні людей і тисячі це знають на собі власно. Я вам поясню що зупинило. Оті чотири людини, які сидять в президії, які завжди нам роздають картки, які виводять наші голосування на ці монітори. Оті люди, які забезпечують монітори телеекранів і роблять щоб ця рада працювала і відео зайшло. Оті люди які знаходяться і спостерігають як працює парламент. Оці люди, які постійно нас критикують. Оце є вашими янголами охоронцями. Не було би їх, ця люстрація у вас була б уже давно.

Далі були виступи лідерів фракцій, народних депутатів, повторні звернення Луценка і Савченко до політиків, після цього Верховна Рада все-таки почала голосувати. За залучення Савченко до відповідальності — 291 голос. За затримання — 277, за арешт 268. Після рішення нардепів Савченко вийшла із залу парламенту, біля якого її відразу ж оточили представники ЗМІ, учасники мітингу в підтримку і (слово навіть передай інтонационно) мати героя України. Савченко попросила маму виїхати з-під будівлі парламенту. Там же, під Радою, Савченко затримали, вручили підозру і відвели в СІЗО Служби безпеки України.

Комментарии закрыты