Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні пані Анка Фельдгузен відвідала Одесу для того, щоб особисто зустрітися з одеситом Романом Шварцманом, головою Асоціації євреїв — колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів. Роман Маркович більше 20 років активно працює над увічненням пам’яті жертв Другої світової. Пані Надзвичайний Посол привезла Роману Шварцману високу нагороду своєї країни — Кавалерський хрест ордену «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина». Це єдиний федеральний орден у ФРН.

Роман Шварцман сприяє щорічним заходам в Прохоровському сквері, де у 1941-му році були заживо спалені приблизно 25 тисяч одеситів єврейського походження. І зараз опікується створенням там гідного меморіалу. Він бере активну участь у розвитку музею Голокосту в Одесі, постійно виступає на просвітницьких заходах для молоді, захищає права, свободи і інтереси колишніх в’язнів гетто.

Роман Маркович подякував всім, хто допомагає в роботі в ім’я увічнення світлої пам’яті співвітчизників — в’язнів гетто і мирного населення, які загинули під час Другої світової війни або виросли в страшних подіях Голокосту.

На урочистій церемонії була присутня глава німецького фонду «Ліберальна сучасність» Марія-Луїза Бек. Пані Бек у своєму вітальному виступі підкреслила, що всі тут зібралися, щоб привітати одну-єдину важливу особу — Романа Марковича Шварцмана. З поглибленням відносин між Україною і Німеччиною стала більше зрозумілою трагедія, яка досі не була відома в Німеччині — це Одеський Бабій Яр. Коли від рук німецьких злочинців та румунських окупантів загинули десятки тисяч мешканців міста. Марія-Луїза Бек вважає великою вдачею свою зустріч з Романом Шварцманом, завдяки якому і при допомозі фонду пам’ять про злочин зберігається — щоб не повторитися. Представники українського та іноземного дипломатичного корпусу, громадських організацій, місцевих органів влади теж гаряче привітали Романа Марковича із нагородою.

Комментарии закрыты