11-го серпня відбулась історична для Одещини, а можливо, для всієї України подія: Одеська національна академія харчових технологій, Державне космічне агентство України, Одеська обласна рада, мерія міста Одеси, Національний центр управління та випробувань космічних засобів, ДП «Адміністрація морських портів України» і багато інших установ і організацій країни — підписали Угоду про створення регіонального науково-технологічного кластера «Причорноморський».

Підписанню Угоди передував науково-практичний семінар «Напрацювання підходів до створення науково-технологічного кластеру як інструменту впровадження космічних технологій, інструментів ГІС та діджиталізації в інтересах розвитку Причорноморського регіону».

На семінарі були представлені напрацювання, які є у наших сусідів, — на Житомирщині вже створено аналогічний кластер під назвою «Полісся». Його учасникам Державне космічне агентство передало свою станцію в керування. І сьогодні «Полісся» вже реалізує 10 великих проектів для розвитку свого регіону. І у міській, і у обласній інфраструктурі використовується інформація, отримана за допомогою космічних супутників, — це дані з екології, містобудування, сільського господарства про лісові пожежі, забруднення берегової лінії, цвітіння водоростей, ерозію ґрунтів тощо. Ці всі дані можна отримувати, використовуючи технології, якими володіє Державне космічне агентство.

Начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України Володимир Присяжний підкреслив, що у рамках роботи кластеру Центр дозволить використовувати свою платформу.

Перш за все почнемо з об’єднання зусиль всіх регіонів Причорномор’я щодо спільної програми розвитку, — підкреслив ректор Одеської національної академії харчових технологій Богдан Єгоров. І зазначив, що академія налаштована брати найактивнішу участь в роботі кластеру.

На семінарі з приводу створення і роботи українських науково-технологічних кластерів ректор ОНАХТ Богдан Єгоров підбив підсумки: «Причорноморський» кластер створено! І у його порядку денному вже визначені 7 питань, одне з яких — організація і проведення міжнародної конференції з метою обміну досвідом.

Після підписання Угоди про створення регіонального науково-технологічного кластера «Причорноморський» — гості Одеської національної академії харчових технологій разом з її ректором Богданом Єгоровим відвідали численні сучасні навчально-наукові лабораторії академії. В них, власне, і проводяться дослідження, результати яких ляжуть в скарбничку спільних напрацювань новоствореного кластера.

Комментарии закрыты