У Золотій залі Одеського літературного музею відбулась презентація книги одного з перших українських  художників-модерністів, письменника, перекладача Михайла Жука «Білим і чорним хотів би я бути…». Книга видана Одеським літературним музеєм до 135-річчя з дня народження митця. До неї увійшли дев’ять оповідань, вісімнадцять казок, п’єса, вірші, нотатки. Книга Жука створена виключно за рукописами, що зберігаються у фондах Одеського літературного музею. В оформленні видання використані віньєтки та малюнки художника.

Михайло Іванович Жук– один з перших українських  художників-модерністів, письменник, драматург, казкар, перекладач. До 135-річчя з дня народження митця побачила світ книга «Білим і чорним хотів би я бути», яка створена виключно за рукописами, що зберігаються у фондах Одеського літературного музею.

 Олена Яворська, провідний науковець музею

це книжка, яка вийшла вперше , про яку мріяв все життя. остання книжка Жука вийшла 90 років тому назад. Ця книжка-його спадок, усі грані його таланту. Тут оповідання, які раніш не друкувалися.Є вінок сонетів. Написаний в Одесі про наше море. ЗК: До книги увійшли дев’ять оповідань 1910 років,, вісімнадцять казок 20 років, п’єса, вірші, нотатки, спогади про дитинство. Власне немає лише його перекладів. Михайло Жук володів п’ятьма мовами. В фондах музею є його переклади. Взагалі в експозиції літературного музею Жук представлений як багатогранний митець – графік, поет, драматург, казкар.

 Олена Яворська, провідний науковець музею

Цим ми зобов’язані двом Сергіям. Сергію Лущику, який зберіг архів Жука і Сергію Гриневецькому, який свого часу купив цей архив и подарував нашому музею..

Книга названа за рядками з вірша Михайла Жука «Білим і чорним хотів би я бути». В її оформленні використані віньєтки та малюнки Жука. Кольорова вкладка складається з 7 автопортретів М. Жука, створених ним портретів батька, дружини, синів, М.М. Коцюбинського та ескізів обкладинок до власних книжок, зроблених митцем.

 Євген Голубовський, літератор

 Олена Яворська, провідний науковець музею

 він дуже цікавий для пересічного читача. Був своєрідним письменником. Нотки пізнього Чехова. Те що він описує, переживання людей. Життя провінційного містечка. дуже цікавий казкар. Політичні казки влучні. Коли перечитуєш, ніби то вони написані сьогодні вранці.

Завдяки наполегливій праці співробітників музею літературна складова багатогранного таланту Михайла Жука, яка була несправедливо забута на довгі роки, повертається до читача. І сподіваємось, займе гідне місце в історії української літератури.

 

 

 

 

Комментарии закрыты