Сквер Пале-Рояль один з найпопулярніших та найгарніших дворів Одеси. Проте, речі тут кояться далеко не гарні. На місцевих кішку та її кошенят спустили псів власники собак бійцівської породи. Навіщо та якою взагалі може бути мета такої жорстокості? Чому такі вчинки не є карним злочином? Подробиці, а також телефон, за яким можна дізнатись, як допомогти тваринці, яка залищилась жива – далі в сюжеті.

+380 (50) 336 28 04 ОЛЯ
КОШЕНЯ ПОТРЕБУЄ ГОСПОДАРЯ

Одеські коти – одна з визитівок нашого міста. Ми любимо з гордістю казати, що вони – господарі одеських дворів. Родина чотирилапих – мати-кішка та її кошенята жили і Пале-Роялі. Мешканці подвір’я завжди доглядали за місцевими котами та шукали для них дім. Але власники бійцівських собак вирішили інакше та спустили своїх псів на кішку та малюків, в результаті чого, четверо кошенят загинули. Нажаль, цей випадок не є поодиноким.
Анна Цуканова, волонтер, психолог, мешканка подвір’я
Травля собак — это распространенное, к сожалению, явление бессердечных людей, по другому я не могу сказать, которые допускают такие вещи совершенно спокойно, выгуливают своих питомцев без намордников и не там где стоило бы. Вблизи котов, вблизи таких мест, где не стоит это делать. И безответственно выгуливать своего песика, зная особенно, что он может за кем-то погнаться, и ничего при этом не делать, кроме как равнодушием, я это назвать не могу.
Кошенят було знайдено на наступний день пісня нападу. Все це сталося за парканом одного з пошкоджених будинків у сквері, де тварини часто ховалися від небезпеки. Мешканці кажуть, що через вигул собак без належних засобів, тварини часто ганяють та шкодять місцевим котам.
Геннадій Чугуєв , чемпіон України з дресирування собак
А вот люди, которые управляют этими собаками, они опасны для общества могут быть. Не все, конечно, но среди них, скажем, собака гораздо менее опасна, чем её хозяин. Это нельзя так рассматривать этих собак. Это рассматривается в контексте людей, которые в качестве оружия применяют всё, что под руку попадет. Будет собака — значит собака.
 Анна Цуканова, волонтер, психолог, мешканка подвір’я
Я, как психолог, хочу заметить, что жестокость с животными не на ровном месте появляется. Безусловно, помимо равнодушия, которое есть у человека, это говорит о том, что у человека нет чувства эмпатии, человек эмоционально сух. Возможно, его кто-то когда-то обижал и он тоже подвергался какому-то насилию и для него это некая норма. Хотя, это конечно же неправильно, безусловно. Но никогда человек со здоровой психикой, нервной системой, который любит мир, любит людей, любит себя, в первую очередь, он не допустит никакого издевательства над кем бы то ни было.
Наразі, живе кошеня знаходиться на перетримці, де за ним доглядає одна з волонтерок. Воно, як і інші коти Пале-Роялю і не тільки, потребують піклування, особливо взимку.
Анна Цуканова, волонтер, психолог, мешканка подвір’я
Мы надеемся на то, что найдутся желающие готовы взять к себе этих чудесных, замечательных, пушистых созданий.
Зазначимо, що за статтею 154 Кодекса України про адміністративні порушення вигулювання собак без повідків і намордників тягне за собою попередження або накладення штрафу. Виникає питання, чому не штрафують власників сьогодні? Та й чи достатньо таких санкцій? Бійцівський собака, якщо він належить безвідповідальній чи жорстокій людині, може нести небезпеку, не меншу за зброю. Мати останню можна тільки за дозволом. А використання «за для розваги» загрожує великими проблемами. Може настав час, щоб люди, перед тим, як стати господарями небезпечних, так званих бійцівських собак, також отримували дозвіл? Адже сьогодні такого собаку може утримувати будь-хто, не знаючи про особливості її поведінки, або гірше – «тренуючи» її на беззахисних кішках. Чому ж влада не звертає увагу на цю проблему?

Комментарии закрыты