Класичний і джазовий піаніст Сергій Терентьєв, переможець Всеукраїнського конкурсу піаністів, заслужений артист України, соліст джаз-оркестру Олега Лундстрема, соліст Одеської філармонії. Його заворожено слухала публіка Італії, Данії, Австралії, Швеції, Швейцарії, Росії, Іспанії. Про нього захоплено відгукувалися критики: «поет джазового фортепіано», «унікальний соліст, академічний і джазовий музикант». Преса в Італії писала «Бетховен 20-го століття», а в Швейцарії «маестро шовковий дотик». В 2016-му році з піаністом трапилася біда, він тяжко захворів і кілька місяців провів у лікарні. Після декількох практично щоденних операцій, щоби врятувати вже життя, — піаністу довелося ампутувати частину ноги. У цей важкий для музиканта період своєму кумирові допомагала вся Одеса.

Сергій ТЕРЕНТЬЄВ, піаніст, заслужений артист України
Я когда лежал после ампутации, послушал в своем исполнении концерт Шопена, который я играл в Москве с Мариком Горенштейном в зале Чайковского — и сказал себе: все, Сережа, на этом конец. Но мне не дали:) И четыре концерта я уже отыграл.

Три роки тому любляча публіка, цінителі віртуозної гри Сергія Терентьєва з різних країн і міст і просто небайдужі, готові відгукнутися на біду одесити організували Фонд допомоги Сергію Терентьєву. Завдяки чому було зібрано кошти на протез, на ліки, на тримісячну реабілітацію видатного піаніста сучасності. І Сергій Терентьєв знову вийшов на сцену і став грати.

Сергій ТЕРЕНТЬЄВ, піаніст, заслужений артист України
Что касается того, что музыка дает и куда она идет — да. Но что касается употребления педали — у меня большие сложности. Мне нужно следить и за нотами, и за руками, и смотреть вниз. Потому что я же не чувствую и протез сползает с педали. И когда это на концерте происходит, мне надо заменять ноги. В общем, неудобства серьезные. Но… мне надо зарабатывать деньги. Поэтому я соглашаюсь играть довольно часто. Пенсия 2000 с чем-то гривен в месяц. Этого хватает заплатить за квартиру. И Вам не нужно рассказывать, сколько что стоит в магазинах, где мы покупаем продукты, лекарства и прочее.

Сергій Терентьєв дуже вдячний всім, хто перерахував гроші в фонд допомоги — ці кошти дозволили жити, лікуватися і працювати протягом 3-х років. Але фонд припинив існування, а піаніст живе! Гроші закінчуються, і Сергій Терентьєв зізнається, що не знає, що буде робити далі. Пенсії ледь вистачає оплатити комунальні платежі, але ж йому треба щодня приймати дорогі ліки, тепер постійно, все життя. Один вид таблеток коштує майже 2 тисячі гривень, а їх цілий ящик. А крапельниці? А дорога зміна силікону, що зношується в протезі через кожні 7-9 місяців?

Сергій ТЕРЕНТЬЄВ, піаніст, заслужений артист України
Нужны деньги на лекарства и на жизнь. Кушать же надо, особенно при моем положении. Питаться же надо каждый день. Я четыре концерта отыграл, хотя вряд ли кто-нибудь бы играл в моем положении. Потому что пианист без ноги — это все, это конец.
И сейчас мне нужно думать, что играть, а у меня мысли совершенно другие. У нас много с Аннушкой проблем житейских. Не хочется жаловаться, понимаете. У меня в этом отношении больное самолюбие, не люблю я этого. Сколько могу — терплю. Но сейчас необходимость, поэтому я позволил Аннушке, чтобы она писала изредка в фейсбуке.

Анна Любарова, дружина Сергія Терентьєва, пише і розповідає, і просить про допомогу. Сім’я живе в будинку її матері в умовах обмеженого простору, про рояль для піаніста-віртуоза доводиться тільки мріяти. Навіть біля його ліжка поряд з крапельницею ніде розмістити крісло, щоб бути поруч. Мрію про власний будиночок з роялем витісняють злободенні проблеми: що їсти завтра і на що купити ліки? Поки Україна в черговий раз «стає на ноги» і в ній ще не створені ні фонд допомоги людям мистецтва і не працює відповідна профспілка — як би хотілося, щоб унікального піаніста, «Бетховена 20-го століття», що живе в Одесі сьогодні, став опікувати благодійний фонд або навіть меценат-благодійник. А поки ми звертаємося до всіх, одеситів і не одеситів: співвітчизники, Сергію Терентьєву треба допомогти і ніяка допомога не буде маленькою! Цей мужній музикант живе і грає, ми можемо допомогти продовжити це якомога довше.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

Сергій Терентьєв

банк одержувача — ПриватБанк

№ 5168 7573 2179 7708

власник карти — Сергій Терентьєв

тел. (+38) 093 635 17 67 — Сергій Терентьєв

Комментарии закрыты