19 жовтня Верховна Рада дала старт медичній реформі, остаточно ухваливши закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» і не залишила байдужими студентів ELSA Odesa разом з Ukrainian Medical Students’ Association, які 16 листопада в Одеській обласній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського організували захід для студентів, медиків та юристів і всіх небайдужих до нововведень медреформи. Про що говорили – далі у сюжеті
Близько трьох мільярдів гривень, саме стільки перераховують щороку українці у вигляді податків на отримання медичної галузі. Медична реформа передбачає, що жодна копійка не витратиться марно, для цього всю вітчизняну медицину розділять на госпітальні округи. У кожному такому окрузі буде щонайменше одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня. В лікарнях першого рівня будуть надавати хірургічну та реанімаційну допомогу. Доліковувати пацієнтів і надавати інтенсивну допомогу будуть лікарні другого рівня.
Олексій Земцев, екс-помічник заст. міністра охорони здоров’я України
Головний тезис цієї реформи «гроші ходять за пацієнтом», це те що ми вже не будемо повністю платити за койко-місце в лікарні, a переходимо повністю на те що є пацієнт- є гроші. Тобто, якщо пацієнт прийшов, він захворів — його вилікували, a держава оплачує лікарю саме цю процедуру. І це не просто якась там людина на папері. Таке ми бачимо на протязі двадцяти п’яти років , коли наприклад койка-місць 200, держава платить за ці 200 місць, a насправді там лікується 15 людей, тобто це фінансово неефективно. І це спияє конкуренцію між лікарнями та лікарями. Тобто кожен лікар буде старатися краще допомогти людям, щоб вони змогли підписати з ним договір.
Змінюється механізм лікування, тепер сімейний лікар буде у кожному населеному пункті. Всі медики будуть лікувати за європейськими протоколами, що регулюють методи лікування і ліки, які виписують лікарі. Кожен пацієнт буде мати свою особову картку в інтернерт- ресурсі і йому більше не доведеться шукати свої медичні книжки для прийому до лікаря. До речі ця система вже почала працювати в тестовому режимі і вийде на робочий рівень вже з 1 січня 2018 року.
Святослав Лінников, лікар-хірург, старший викладач ОНМедУ
Я оптимист по отношению к реформе. Я надеюсь в результате реформирования у нас будет здравоохранение, мы выйдем на новый уровень, мы сможем создать качественную медицину с хорошей, качественной медицинской помощью, которая будет доступной для всех. Теперь создается такое понятие- как конкуренция, здоровая конкуренция, когда мы должны поднимать качество медицинской помощи, сервис для пациента, кроме того мы делаем большой упор сейчас на профилактику, то чего у нас в принципе, но было когда-то сейчас это все подзабыли и этим не занимаемся, основное в медицине это предотвратить заболевание и поменять парадигму нашей медицины с лечебного процесса исключительно все таки на профилактическую часть, что бы не дать людям заболеть, а не только вылечить.
Захід відвідали чимало студентів, яким, як і решті присутніх, було цікаво почути відповіді на питання, що ж несе в собі ця медична реформа. Впродовж розмови довелося чимало дискутувати, адже хоч медична реформа і передбачає великий успіх щодо якості лікування населення, все ж їй доведеться пройти не малий тернистий шлях до впровадження в життя.
Вадим Кіров, президент Європейської студентської організації
Как я считаю, какие проблемы может вызвать, это те деньги, которые будут выделяться, они могут пойти не на реформирование, a во- вторых это какое-то количество безработных появиться в следствии принятия данной реформы, потому что из маленьких сел, из маленьких городов будут уходить и будет делаться базис в каких-то центральных местах в районнообразующих центрах. И в третьих 0 те концепции электронных очередей они будут не возможны в городах где нет интернета и не ловит сеть, какие к сожалению в Украине остались. То есть вот такие мелкие детали приведут к тому что реформа не сможет организововаться в полной мере в каких- то маленьких городах и селах и возможно в больших городах- это тоже будет достаточно проблематично.