Послизнулася і впала. Ситуація, після якої багато з нас швидко вскочили б на ноги і вирушили б у своїх справах, для цієї пацієнтки обернулась не так щасливо: жінка впала невдало. На обстеження у травматологів пішов день.

Руслан Буза, травматолог

Перелом средней трети бедра. Вся сложность в том, что она после депонирования коленного сустава, и у неё очень объемное бедро. И изначально низкий объем гемоглобина.

До всього іншого перелом виявився багатоуламковий з довгим розколом  — один з найскладніших типів. А те, що кістка була зламана близько від протезу колінного суглобу, значно обмежувало лікарів у виборі методів фіксації. Було прийняте рішення проводити фіксацію кісток за допомогою титанового стрижня, які розміщуються всередині кістки. Така операція менш травматична і дозволяє проводити ранню реабілітацію пацієнтів. Фахівці виконали відкриту репозицію через 2 невеликих розрізи — тобто зіставили відламки кісток, далі зафіксували їх за допомогою титанового стрижня, а також додатково зафіксували відламки серкляжнимі швами — спеціальними дротяними швами, які збільшують надійність закріплення уламків кісток. У випадку цієї пацієнтки важливо було зменшити медикаментозне навантаження. А тому операцію проводили під епідуральною анестезією. Весь час, поки проводилося лікування, жінка була у свідомості. Вся операція зайняла 1 годину — і вже наступної доби пацієнтка могла сидіти. У класичному варіанті пацієнти вже на другий день можуть ходити за допомогою милиць, але конкретно у даній ситуації лікарі рекомендували 3-тижневий постільний режим, а процес реабілітації займе більше часу. Але за попередніми прогнозами вже через 2 місяці жінка зможе самостійно ходити без допоміжних засобів. Як показує статистика, вуличний травматизм має яскраво виражений сезонний характер. Восени і взимку, через несприятливі погодні умови, люди звертаються до лікарів набагато частіше. А тому фахівці Святої Катерини закликають одеситів: будьте обережні і не ризикуйте здоров’ям! А якщо раптом щось пішло не так — звертайтеся до професіоналів. У лікарні Святої Катерини вам нададуть екстрену допомогу в будь-який час, вдень і вночі.

Комментарии закрыты