28 вересня в Одеській бібліотеці ім. Грушевського народний депутат Україні Мустафа Найєм презентував громадську кампанію під назвою «Ініціатива реальних дій». Зараз своєю головною метою діячі з «Ініціативи» ставлять проведення великої акції в Києві і збирають однодумців по всій країні для того щоб привернути увагу влади до зняття депутатської недоторкАності. За словами Мустафи, люди вже встигли втомитись від закликів і вимагають реальних дій. Наприклад таких, як зняття недоторкАнності.

Мустафа Найєм, депутат Верховної Ради України

Зараз вже є велике об’єднання людей різних груп, які хочуть конкретно прийти 17 числа перед Верховною радою і вимагати конкретних змін. Наша вимога — це недоторканість. В тому числі антикорупційний суд і виборчі закони. Перше що я хочу сказати — ніхто не створює ніякого майдану. Друге — це не рефлекс Павлова, якщо що зразу йти на протести. Ні, ми зробили дуже багато речей. Перше — ми зареєстрували ці закони, ми їх розробили, ми зареєстрували їх у парламенті. Ми бойкотували роботу парламенту, блокували роботу парламенту, ходили з мегафонами, кричали всередині залу: «Будь ласка, приміть ці закони бо це потрібно. У нас злочинці сидять в залі, а ви не хочете знять недоторканість!»

Окрім зняття депутатської недоторканості, ініціатива говорить про ще декілька загальнодержавних питань — прийняття закону про антикорупційний суд і антикорупційну мапу ремонтів. Така мапа — це моніторинг бюджету міста, села або району. Тобто, кожен громадянин може зайти і прозоро подивитись як саме виконуються ремонтні роботи в його будинку і на що витратили гроші. Вирішальним днем має стати 17 жовтня — саме тоді, за їх ідеєю, повинні об’єднатись всі політичні партії, які будуть стоять за Велику політичну реформу біля Верховної Ради України.

Соломія Бобровська, громадський активіст

З самого ранку. Чому саме з самого ранку, тому що у народних депутатів буде погоджувальна рада і це найбільший шанс умовно заблокувати їх там і тиском змусити це поставити в порядок денний на голосування. Для нас, щоб не робити це в листопаді місяці, ми звикли до холоду, я розумію всі ці активні рухи. Але для нас це якраз жовтень і листопад — два найактивніші місяці, коли можна прийти і силою додавити. В грудні вже народ…не на те буде акцент уваги, свята и так далі.

У разі, якщо план провалиться і депутатів все-таки не зачепить голос народу, активісти збираються проводити подібні акції доти, поки їх вимоги не будуть почуті.

 

Комментарии закрыты