Вопрос налоговой реформы — самый важный после того, как прекратились боевые действия на Донбассе. Об этом заявил в ходе брифинга доктор экономических наук Сергей Якубовский. По мнению профессора, от принятия нового налогового кодекса зависит экономическое развитие страны, а также — будет ли она получать экономическую помощь из-за рубежа.

60% економіки України знаходяться в тіні. Тобто, без всякого обліку та банківської системи знаходяться 92 млрд доларів. Про це заявив доктор економічних наук, професор ОНУ імені Мечникова, Сергій Якубовський. Як відомо, ЄС і МВФ поставили умови подальшої співпраці — провести податкову реформу, аби скоротити частку тіньової економіки

Сергей Якубовский, доктор экономических наук

Министерство финансов Украины подготовило свой вариант налоговой реформы. Это вариант основан на том, что существенно сокращается единый социальный взнос, сейчас он составляет около 40%, по предложению министра финансов он снизится до 20%. При этом происходи унификация цифр основных налогов НДС, единый соцвзнос и подоходный налог будут равны 20%.

В перспективі до 2019 року поняття «єдиний соціальний внесок» повинно зникнути зовсім, — зазначає Сергій Якубовський. Поки ж прибутковий податок та ЄСВ складають разом 55% від зарплати і лягають на плечі підприємців. Тому ті не оформляють людей офіційно або ж платять їм мінімальну зарплату, а решта видається в «конвертах». Головне у пропозиції мінфіну — суттєве скорочення частки тіньової економіки та обсягів операцій, які легально можуть проходити через тіньову економіку.

Сергей Якубовский, доктор экономических наук

В Украине существует упрощенная система налогообложения. Она создавалась в конце 90х годов для того, чтобы стимулировать развитие малого бизнеса. И когда-то она сыграла большую роль в становлении малого бизнеса, потому, что она позволяла платить достаточно низкие налоги и вести упрощенный учет для тех, кто получает мене 500 тысяч гривен в год. Для тех, кто занимался бизнесом, то потолок в 500 тысяч гривен был нормальным. Сейчас же упрощенная система налогообложения используется для тех, кто зарабатывает до 20 млн гривен в год. В нынешних реалиях говорить о том, что кто-то может заработать 20 млн грн официально в год и при этом находиться на упрощенной системе налогообложения — это не совсем корректно

Єдиний податок запропоновано зробити диференційованим — від 4% до 8% від обороту. До цього він становив 4%, незалежно від суми обороту .

Ще один законопроект податкових змін запропонувала в Раді депутат Южаніна. Втім, за совами Якубовського, ознайомившись з цим законопроектом, місія МВФ одразу висловила протест, пригрозивши припинити співпрацю з Україною. Цей проект уже зареєстровано в Верховній Раді. І йдеться у ньому про зниження податку на прибуток на 3%, ПДВ з 20 до 15%. Істотно знижуються і інші податки та збережені пільги для аграрного бізнесу. У проекті мінфіну цих пільг немає. Якщо буде прийнятий варіант Мінфіну, бюджет втратить 60 млрд грн, які готовий компенсувати МВФ, в той же час при прийнятті депутатського варіанта втрати складуть 270 млрд грн. Тобто,  допомога від МВФ необхідна буде в три рази більша, на що ця організація не готова, враховуючи відсутність гарантій успіху реформи.

 

Комментарии закрыты