Органи оподаткування часто називають «фіскальними». Це слово пішло від латинського «фіскус» або «кошик». В Стародавньому Римі так називалася військова каса, де зберігалися гроші, призначені до видачі. Наприкінці I століття до нашої ери фіском  називали приватну скарбницю імператора, що знаходилася в порядкуванні посадовців і поповнювалася доходами з імператорських провінцій. І вже в 4 столітті нашої ери фіск — єдиний загальнодержавний центр Римської імперії, куди стікалися усі види доходів, податків та зборов і де здійснювалися державні витрати. Ви слухаєте програму «Податковий кур’єр». Залишайтеся з нами.

ПЕРЕБИВАННЯ

Максимальна ставка податку для підприємців-фізосіб на спрощеній системі оподаткування збільшиться з 200 до 600 гривень, але не для всіх. Відповідно до нового проекту Податкового кодексу, місцеві органи влади зможуть встановлювати податкову ставку в проміжку 200-600 гривень для підприємств, що працюють в  галузі інформатизації, права та бухгалтерського обліку і аудиту, надають послуги доступу до Інтернету. Також це торкнеться підприємців, які займаються рекламною діяльністю, технічними випробовуваннями, підбором персоналу або працюють в галузі геології і геодезії. Для інших видів діяльності передбачаються збереження нині діючої ставки 20-200 гривень. Однак, що принципово, максимально допустимий річний обіг для підприємств зменшується: з 500 до 300 тисяч гривень. Особливості нового податкового кодексу, опублікованого Кабміном, стали приводом для обговорення під час Громадської Ради при Державній податковій адміністрації України в Одеській області.

ПЕРЕБИВАННЯ

До 5 вересня профільні комітети мають передати до Верховної ради допрацьований проект Податкового кодексу. 10-го має відбутися парламентське голосування, за підсумками якого країна отримає доленосний документ, на основі якого буде розроблятися Закон про держбюджет на наступний рік. Так окреслив учасникам громадської ради найближчі перспективи голова ДПА в Одеській області Олександр Чернобай. Також він охарактеризував основні  зміни які торкнуться життєдіяльності одеситів.

24.30 … с первого января 2011 года будет применяться 25 процентов налога на прибыль через год ставка снизиться на 1 процент а в последующие на 2 процента ежегодно, базовая ставка начиная с 2014 года по налогу на прибыль будет равняться 20 % . Появилась норма о введении налоговых каникул до 2016 года для вновь созданных предпритий с объемом инвестивций боле 5 миллионов гривень первые два года такие компании не будет платить налог  на прибыль

Принципово і те, що версія документу, запропонована до всенародного обговорення, суттєво відрізняється від прийнятої парламентом в першому читанні. І хоча далеко не всі зауваження знайшли свій відбиток в коректуванні проекту, але навіть їх незначна частина, прийнята до уваги в верхах, — стала важливим кроком до консенсусу між владою і бізнесу. З цього приводу висловився і голова Федерації роботодавців Одеської області, заст. голови Федерації роботодавців України Леонід Шемякін.

и самое галвное что мы встретили понимание в этом вопросе президента который приостановил поспешность ввода нового кодекса и дал нам возможность обсуждать нести свои изменеия найти конценсус о котором было сказано во всяком случае приблизить к тому понимаю бизнеса и тому пониманию отвественности и власти перед бизнесом и бизнеса перед власть. 29.15

В запропонованій для всенародного обговорення версії відсутня норма про впровадження 5 відсоткової ставки податку з доходів фізичних осіб, отриманих від іменних ощадних сертифікатів, депозитів в банках і кредитних союзах, а також — податок на нерухомість, — зазначив голова ДПА в Одеській області Олександр Чернобай.

однако сгеодня налоговая администрация готова обсуждать и эту базу налогообложения с общественностью: в отношении недвижимости, ее рыночной стоимость или метраж, сгеодня налоговики готовы обсуждать правила проведения проверок сроки и причны выхода на контрольный аудит, залогом для снижения ставки и планки налогового контроля долдно стать повышения налоговй культуры всего нашего общества 2711

Серед законодавчих новинок — обов’язкове подання податкової звітності для великих і середніх підприємств в електронному вигляді через мережу Інтернет. Але з цього приводу підприємці не дискутують, чого не скажеш про деякі аудиторські тонкощі, які здатні призвести до потенційних парадоксів. Про це — член правління Одеського територіального відділення Спілки аудиторів України Альберт Радинський.

… есть правила устанволенные налоговым кодексам и налоговая говорит что проверяться будет по регисрам бухучета четковыписано в кодексе с другой стоны я как аудитор не приму целый ряд доходов которые не признаются по правилам бухгалтерского учета и наоборот добавлю расходы 3832.Либо изначательно предпритие не получит публичное акционерное общество не получит положительное подтверждение и оно должно вести две бухгалтерии не двойную бузхгалтерию а две просто по разныцм правилам

Прийняття Податкового кодексу, як-то кажуть, не за горами і дуже важливо, щоб всі законодавчі розбіжності і практичні невідповідності були враховані перш ніж парламентська більшість проголосує «за» і Гарант конституції поставить на ньому свій підпис.

ПЕРЕБИВАННЯ

Літо, спека, спрага… Морозиво і прохолодні напої користуються особливим попитом. Ось тільки, на жаль, не завжди підприємці, знаючи про підвищений сезонний попит на певні види продукції, дотримуються всіх необхідних норм виробництва, торгівлі і загалом ведення бізнесу. На заваді цій безвідповідальності  стоять зокрема податкові міліціонери, які активно проводять планові перевірки в межах операції «Курорт». Мета операції — масштабний наступ на тіньову економіку та суб’єктів господарювання, що ухиляються від сплати податків, а разом з цим — захист громадян від не добропорядних підприємців. Що й казати, серед більш ніж тисячі семисот перевірок виявлено майже стільки ж порушень. Приклади, як завжди, наочні.

ПЕРЕБИВАННЯ

Курортний сезон для багатьох одеських підприємців — чудова пора для заробітку. В місті та області відпочиває чимало туристів. До того ж в повному розпалі час відпусток. Торгівля йде повним ходом. — Чи не бажаєте хлібного квасу? — лунає в районі курортів Сергіївка і Затока Білгород-дністровського району. Але мало хто з охочих втамувати спрагу здогадується, в яких умовах виготовляється цей прохолодний напій, — розповідає нач. відділу зонального контролю штабу УПМ ДПА в Одеській області Наталія Івушкіна.

співробітниками ВПМ білгородстровської дпі спільно з віідділом внутрішньої безпеки викрото підпідьний цнх по виготовленню безалкогольних напоїв а семе хмільного квасу який виготовлявся без навяності дозвільних документів а саме без дозвілу санітарно-епідемологічної служби та реалізовувася на прибрежній території білгородністровського району 25.08

Квас влітку — теж бізнес. За результатами проведеної операції міліціонерами-податківцями вилучено обладнання та виготовленої продукції на суму близько 43 тисяч гривень. Подібних випадків чимало. Загалом за результатами перевірок в межах операції «Курорт» порушено півтора десятки кримінальних справ, вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму майже 4 мільйони гривень, — продовжила Наталія Івушкіна.

всього за результатами курорт  вже донараховано 95 мільйонів гривень з них стягнуто 13,5 до бюджету та погашено податкового боргу на сумму 4 з половиною мільйони 25.31 в ході операції одночасно вилучено товарно матеріальних цінностей на сумму 3,8 мільйонів  гривень а також порушено 13 кримілнальних справ до адміністарвтиної відповідальності притягнуто 1023 особи  одночастно співробітниками податкової міліції попереджено 29  факів незаконого відшкодування ПДВ на сумму 50, 5 мільйонів  гривень 26.00

Займатися бізнесом відповідно до закону — не так вигідно, як «підпільно». Та все ж є одна суттєва перевага — ризику значно менше. Не кажучи вже про повагу до свого клієнта.

ПЕРЕБИВАННЯ

Шановні глядачі! Нагадуємо, корисну інформацію щодо діяльності податкових органів та податкового законодавства ви можете знайти на офіційному веб-сайті ДПА в Одеській області.  На сьогодні все! Бажаємо Вам гарного тижня! До зустрічі найближчим часом.

Комментарии закрыты