В сентябре 2015 ряд общественных организаций Украины подписали меморандум о создании коалиции гражданского общества «Народная Конституция». Представители инициативы убеждены — новая Конституция станет новым общественным договором и положит конец системном кризисе в Украине. 2 ноября в Одессе представители созданной коалиции анонсировали проведение четвертого Регионального Форума под названием «Новый Общественный Договор — Независимость — Справедливость — Доверие». Однако провести мероприятие так и не удалось. Почему — знают наши корреспонденты.

З листопада 2015 представники «Нродної Конституції» — політологи, громадські діячі та експерти у різних регіонах України обговорюють принципи нового Громадського договору. Кінцевою метою якого має бути налагодження конституційного процесу через підготовку законопроекту, який повинен визначити порядок формування і статус органу установчої влади, уповноваженого розробити проект нової Конституції України, , яка повністю відповідатиме запитам суспільства, а також сприяння подальшому ухваленню цього законопроекту у Верховній Раді України.

Владимир Полочанинов, основатель ОО «Конституционный конвент»

Старая конституция — вопрос даже не в разделах ее, а как она принималась. Конституция не выполняется, потому что для украинцев она фактически не имеет никакой ценности. Ни мы, ни наши родители, не имели отношения к этой конституции, не участвовали в ее разработке, даже не участвовали в ее принятии. Конституция Украины — это был своего рода сговор элит при развале СРСР. Этот сговор элит продолжается 25 лет и страна деградирует. И деградировала до такой степени, что воюет и разваливается на куски. Единственный способ сделать основной закон важным и исполняемым гражданами — это когда сами граждане участвуют в написании этого закона.

Зібрання в Одесі так і не відбулося. Завадили цьому представники Правого сектору та Самооборони.

Закінчуйте ваш антиукраїнський захід, у вас тут сьогодні конференції не буде. — A чому  у нас антиукраїнський захід? можете пояснити це?

Сергей Стерненко, руководитель «Правого сектора»

Нам надійшла оперативна інформація про те, що тут буде проводитися такий захід. Такі заходи. наскільки мені відомо, вже відбувалися по всій Україні, нам відомо, що це проект Російської Федерації, направлений на дестабілізацію ситуації в середині нашої держави і є одним з елементів гібридної війни. Та конституція, яку вони намагаються зробити власними руками спрямована проти територіального суверенітету України. Вони вже не проведуть цей захід, в даній ситуації це не можливо.

Громадські діячі та засновники ініціативи не згодні з такими твердженнями активістів та звинувачують їх у безпідставності та таких дій та відсутності аргументів.

Сергей Опря, общественный деятель

Можна я включусь в розмову. Я не є політиком, я громадський діяч, який 2 останні роки їздить по Україні і збирає процеси щоб Україну не розірвали на частини. Сьогодні їздимо всюди по Україні. І сьогодні ви мені кажете «зібралися політики»… Я відмовився йти в політику і займаюся громадським процесом щоб через установчі збори з’явилася можливість у кожного українця прийняти участь у написанні конституції. Бо в 1996 році кілька людей написали для себе зговір і нам сказали по ній і живіть будь ласка. Ви виконуєте конституцію? Ні, бо ви її не знаєте навіть, і я її повністю не знаю, бо нам її нав’язали. Більше того, ви також порушуєте наші права.

Виталий Чудновский, основатель ОО «Конституционный конвент»

Вы видите, что происходит провокация. мы расцениваем, что это все от страха, потому, что люди не понимают что это такое. Единственное слово, которым они оперируют — это «референдум», котрое вызывает дикий страх. Если разобраться на самом деле, что делает «Народная Конституция», что есть законопроект, поданный в Раде, что это легитимное поле в  рамках действующего законодательства,  то им нечего отвечать. Аргументов нет. мы будет продолжать то, что мы делаем, мы будет вести просветительскую работу по тому что такое общественный договор и просить людей объединяться для поддержки законопроекта 3781 о новой процедуре принятия Конституции, именно о процедуре. Речь не о готовом документе, речь о процедуре.

Заплановане засідання так і не розпочалося,  в ході суперечки сторони не дійшли згоди. Однак, організатори налаштовані знайти спільну мову з активістами і про подальші заходи своєчасно інформувати громадськість

 

Комментарии закрыты