У Затоці Білгород-Дністровського району Одеської області тривають протести, пов’язані з рішенням селищної ради про роздачу або продаж сотні земельних ділянок біля моря безпосередньо на піщаних пляжах і поряд із ними. 13 жовтня на станції «Нагірна» місцеві жителі та члени дачних кооперативів провели мирний мітинг із лозунгами» Не дамо вкрасти пляжі!», а 14 вересня вони перекрили трасу на Білгород-Дністровський біля станції «Сонячна». Справа це тільки дачників чи Одеса може втратити найпопулярнішу в Україні територію для відпочинку?

…Такої краси більш немає ніде в Україні, а може не бути й під Одесою. Саме цей просторий пляж, причому уздовж всього узбережжя Затоки, від Грибовки до Білгород-Дністровського мосту, а також ці живописні натуральні природні лагуни, де живуть свої та відпочивають перелітні птахи, плаває риба та черепахи, збудовані місцевими жителями акуратні місточки — селищна рада Затоки вирішила поділити на сотню клаптиків і, як говорять місцеві мешканці та дачники, розпродати «за недорого».

Ганна БАЙДА, місцева жителька
Де наша власть и хто це таке задумав? Я, може, прожила своє життя, но я би таке не придумала, щоби достояние народное, море — и забирать… Я не понимаю. Ви мені скажіть, пожалуйста?!! Ну щоб забрать — я такого ще не бачила, щоб лізли в море і забрали геть море. Уже нас хотят куда — на Луну выслать?

Як розповідають місцеві, селищна рада несподівано винесла рішення про розподіл пляжів, швидко провела громадські слухання, на яких через неінформування з декількох тисяч були присутні одиниці мешканців з Затоки, потім депутати проголосували нашвидкуруч пізно ввечері — й ось проект, який залишає Затоку без просторих пляжів готовий. Місцевій владі рік чи півтора лишилось, треба встигнути, хоч би й на піску нажитися, — так думають місцеві та дачники. А на узбережжі вже більше 60 років існують великі кооперативи садоводів-дачників, й вони по суті теж місцеві, бо тут росли з дитинства, разом будували дороги, проводили світло й воду, а коли море затоплювало пляжі — самі рятували узбережжя.

Віра ФУРМАН, голова кооперативу «Авангард»
Когда здесь море все смывало водой, наши люди боролись со стихией, КАМАЗами завозились огромные камни, люди своими руками укрепляли, боролись с этой стихией. Наш самый большой кооператив на побережье — 440 дворов. Стало известно, что наши пляжи и лагуны отдаются под застройку. Люди — садоводы в 3-х поколениях — возмущены.

Олександр ЯРИНОВСЬКИЙ, член кооперативу «Комунстрой»
У нас очень хорошие, широкие пляжи, и мы этим достоянием гордимся. И мы пришли в полное замешательство, когда узнали, что эти пляжи хотят превратить, как в Одессе. Все «распилят», поставят шлагбаумы, будут платные топчаны и входы платные. Платные пляжи, топчаны  — и на этом доступное море для людей закончится.

Тетяна, член кооперативу «Авангард»
Нарезали участки прямо на берегу моря и фактически мы будем лишены выхода к пляжу. Просто перекроют этот пляж. Поселковый совет фактически не решает такие вопросы. Понятно, что тут заинтересованы, наверно, лица, которые в Киеве. Потому что председатель поселкового совета на себя такое не взял бы.

Мешканці Затоки подали заяву у прокуратуру та інші організації, але допомоги ще не відчули — тому 13 жовтня вийшли на мирний мітинг на станції «Нагірна». Селищна влада не відповіла на акцію — й дачники із сільськими жителями 14 жовтня перекрили трасу на Білгород-Дністровський.

Пилип АРИКОВ, голова кооперативу «Лагуна»
Кто не знает еще, что происходит — подойдите и посмотрите на карты, которые уже утверждены. Посмотрите, как загораживается пляж! Они линию нарисовали по морю, там еще песка нет, а они ее там нарисовали, специально захватили. Нам остается 25-30м пляжа, а потом будут самозахваты, и мы вообще никуда не пройдем.

Юлія ПРИСЯЖНЮК, виконавчий директор ГО «Успішна Затока»
Вартість цих пляжів 76млн дол. Ему просто, честно наплевать на нас. Да сколько ж мы можем терпеть, в конце-концов? Отже мене дістало. Я хочу, я вимагаю, щоби в Затоківській селищній раді навели лад. Правоохоронні органи, будь ласка, почуйте! Бо ми не знаємо, що буде далі. Пускай наші депутати складають з себе повноваження, пускай Бокій складає свої повноваження. Ганьба! 

Мабуть, це справа не тільки мешканців Затоки, а всіх одеситів — якого двохмільйонного або хоча б мільйонного туриста ми зустрінемо, якщо найближчий пляж, де можна буде розміститися з родиною, спокійно засмагати й відпочивати — буде в Турції? А в Одесі і пригороді — тільки 10 метрів пісочку між забудовою й морем?

Комментарии закрыты