У тижневій главі Беаалотха розповідається про те, що Моше-рабейну, звертаючись до Всевишнього, сказав: «Не можу я один нести весь цей народ, бо занадто важко для мене». Бог відповів: «Збери мені 70 мужів зі старійшин Ізраїлю — з тих, про яких ти знаєш, що вони старійшини народу та його наглядачі … І Я зійду, і буду говорити з тобою там, і візьму від духу, який на тобі, і покладу на них. І вони будуть нести з тобою тягар народу».
Всевишній говорить Моше, що той повинен призначити 70 керівників, і визначає, які якості вони повинні мати. Якою ж повинна бути людина, щоб стати лідером народу Ізраїлю? Деякі вважають, що керівник повинен бути хорошим оратором, успішним підприємцем або, можливо, людиною, яка має добрі зв’язки в уряді … Раші в своєму коментарі пояснює: «тих, про яких ти знаєш» сказано про людей, які були призначені доглядачами над євреями в Єгипті на роботах підневільних, і жаліли їх і піддавалися побиттям через них, як сказано: «і терпіли побиття доглядачі синів Ізраїлю». Тепер, продовжує Всевишній, нехай будуть вони призначені старійшинами — за те, що страждали, коли сини Ізраїлю були в біді.
Тобто Всевишній говорить Моше, що є тільки одна якість, без якої не може бути єврейського лідера. Ця якість — готовність підставити свою спину під удари, призначені для іншого єврея. Бог покладається на того, хто готовий понести покарАння, навіть пожертвувати своїм життям заради іншого єврея. Тільки такі люди можуть бути лідерами народу.
Ту ж думку містить початок глави, де написано, що Бог виділив коліно Леві і повелів його представникам проводити служіння в Храмі. Чому воно довірено саме левитам? Всевишній говорить: «Бо Мій кожен первісток у Ізраїлевих синів із людей і з худоби; в день ураження Мною усіх первістків на землі Єгипетській я присвятив їх собі. І взяв Я левитів замість кожного первістка серед Ізраїлевих синів». Раші пояснює, що первістки належали Всевишньому по праву — поки вони не згрішили поклонінням золотому тельцеві. Тепер Він взяв левитів замість них.
Але тут виникає питання, яке стосується первосвященика Аарона. Адже насправді саме Аарон виготовив тільця, як написано в Торі: «І сказав їм Аарон: зніміть золоті кільця … і принесіть мені» … І взяв він кільця з їх рук, і обробив різцем і зробив литого тільця». Спустившись з гори Синай і розбивши Скрижалі, Моше-рабейну звертається до Аарона: «Що зробив тобі цей народ, що ти навів на нього великий гріх?!!». Тобто Моше звинуватив брата в усьому, що сталося. І далі ще раз: «І Господь вразив той народ за теля, яке Аарон учинив був».
І в книзі Дворим, згадуючи про гріх золотого тільця, Моше-рабейну розповідає: «І на Аарона розгнівався Господь дуже і намірився знищити його; і молився я також за нього в ту пору». Раші каже, що мова тут йде про загибель синів Аарона: Моше вдалося своєю молитвою спокутувати, скажімо так, половину гріха, і загинули два його сини, а двоє інших залишилися в живих. У світлі всього цього як можна пояснити те, що Аарон потім був призначений первосвящеником?
Любавичський ребе в одній зі своїх бесід дає цікаву відповідь на це питання, цитуючи коментар на вірш «І побачив Аарон». Раші приводить 3 тлумачення того, що побачив Аарон. Він побачив, як Хур, син його сестри, засуджував їх, і вони вбили його. І зрозумів, як вчинять з ним, якщо він не послухає. Інше пояснення: побачив, який стан речей, і сказав: «Краще, щоб гріх був приписаний мені, ніж їм». Ще одне пояснення: побачив, який стан речей, і сказав: «Якщо вони будуть будувати цей жертовник самі, то один принесе ком землі, а інший принесе камінь, так що робота завершиться миттєво; якщо ж я буду будувати його, і не буду старатися в моїй роботі, то тим часом Моше прийде». Раші підсумовує: тут ми знаходимо відповідь на три питання. По-перше, чому Аарон не відмовився виконати вимогу народу? — Він знав, що в цьому випадку його чекає доля Хура. По-друге, чому Аарон сам зробив ідола? — Він вважав за краще прийняти провину на себе. По-третє, чому він сам побудував жертовник? — Щоб тим самим виграти час і дочекатися повернення Моше.
За це самовіддане рішення Аарона Всевишній сказав йому: «Ти полюбив справедливість, беззаконня зненавидів, тому помазав тебе Господь, Бог твій, маслом радості — з усіх твоїх друзів». І Ребе пояснює: це означає, що Аарон був обраний первосвящеником не всупереч тому, що він брав участь в гріху золотого тільця, а саме тому, що він його зробив — і взяв на себе всю провину за цей гріх і готовий би понести покарання за весь народ. Тільки людину, здатну на самовіддані вчинки і самопожертву заради свого народу, Всевишній вважає гідною поста первосвященика і єврейського лідера взагалі.