У главі Носой йдеться про те, що після того, як Моше закінчив будівництво мішкану і виготовлення храмового приладдя для нього, глави колін принесли свої дари. «І представили вони свою пожертву перед Господом: шість критих возів і дванадцять биків; віз від двох правителів і бик від одного». Далі Тора описує і те, що Моше зробив з цими дарами: «І взяв Моше вози і биків, і передав їх левитам. Два вози та чотири бики дав він синам Гершона по їх служінню. І 4 вози і 8 биків дав синам Мерарі, за їх служіння під проводом Ітамара, сина Ааарона-священнослужителя. Моше розділив вози між родинами Мерарі і Гершона, щоб полегшити їм роботу по перенесенню скинії під час мандрів по пустелі.
На початку глави Тора розповідає про місію, покладену на сім’ю Мерарі. «І ось доручене в ношу їм, що до всього їхнього служіння при Шатрі зібрання: дошки скинії і її засуви, і її стовпи і підніжжя. І стовпи подвір’я навколо, і їхні підніжжя, і їх кілки, і їхні шнури, з усім приладдям їх і з усім необхідним».
Але чому глави колін принесли в дар тільки 6 возів, хоча були в змозі надати набагато більше? Адже у них не бракувало срібла і золота. Мідраш розповідає, що кожен єврей вийшов з Єгипту, ведучи за собою 90 ослів, навантажених золотом і сріблом. І з цього багатства сини Ізраїлю жертвували на скинію від щирого серця, так що настав момент, коли пожертвування стали зайві: «І роботи, що приносили, було досить». Як сталося, що глави колін, які хотіли гідно завершити те, що зробив народ Ізраїлю, пожертвували всього лише половину воза кожен?
Талмуд говорить: «Все, що Бог створив в цьому світі, створено недаремно». Все має свою мету і призначення. Ніщо не з’явилося просто так. Немає жодної речі, яка була створена без певної необхідності і все повинно бути використано для своєї мети.
Це явно стає помітним в процесі будови мішкану, місця, де відкрито з’явилася Божественна присутність. Скинія було місцем прояви присутності Творця в цьому світі, тому кожна річ в ній мала свій сенс і мету і не могла бути створена даремно.
2 бика і 1 віз можуть везти 12 брусів скинії і 24 підніжжя. А якщо завантажити їх меншою вагою, це буде означати, що їх можливості не були використані повною мірою і вийде, що вони були створені даремно. Таким чином, 4 вози синів Мерарі левити завантажували максимально, повністю використовуючи їх можливості, щоб їх потенціал не був створений даремно, чого не може бути взагалі, і тим більше в скинії, де мета творіння виражається відкрито.
Наказ про мішкан Тора передає наступними словами: «І зроблять Мені святиню і перебуватиму серед них». Коментатори відзначають, що в Торі написано «Я буду жити серед них», хоча логічніше було б написати «Я буду жити в ньому» — в мішкані, в однині. Значення виразу «серед них» — серед синів Ізраїлю, в кожному євреї.
Осмислюючи спосіб навантаження частин мішкану на вози, краще розумієш, що собою являє власний «мішкан». Всевишній благословив кожного різними талантами і дав йому різноманітні здатності. Тижнева глава Носой вчить, що необхідно використовувати таланти, використовувати в повній мірі, витягуючи максимум можливого. Щоб жоден з них не був створений даремно.
Про мету створення людини сказано: «Я був створений, щоб служити Творцеві». Так що потрібно використовувати всі свої навички та здібності для мети, заради якої був створений. Для реалізації Божественної мети «спочивати серед них» — в кожному і кожній з середовища народу Ізраїлю.