У тижневій главі Тазрія Бог велить Моше дотримуватися законів про породіллю. Іудаїзм вчить, що діти — це благословення Боже, якого людство потребує найбільше. Кожна наступна дитина, яка народилась в сім’ї, несе сім’ї новий потік благословення. Кожен новонароджений не знижує рівень матеріальної стабільності, фінансового та духовного благополуччя єврейського дому, а навпаки, він спускає з Небес додаткове благословення і достаток для родини і всього народу. Любавичський ребе каже, що не потрібно узгоджувати з Богом свої плани про те, скільки дітей. Він зможе оточити своєю турботою: «Той, Хто годує і підтримує весь світ, здатний піклуватися про всіх дітей і їх батьків».

До Другої Світової війни в світі було 18 мільйонів євреїв. Голокост знищив третину єврейського народу.

Однак в єврейській історії таке вже було раніше. Це сталося в VII столітті до нашої ери. Асирійське царство піднялося і зміцнило, ставши найсильнішою державою в світі. Асирійські завойовники проводили політику «зміни населення». Захоплюючи якусь країну, вони забирали всіх жителів в інше місце — щоб ніхто надалі не міг пред’явити право власності на ці землі. На чотирнадцятому році правління праведного і гідного царя Хізкіягу асирійці прийшли величезною армією, щоб завоювати Юдею. Все це відбувалося напередодні Песаха. Євреї навіть в найважчих умовах не впадають у відчай, тому ті, хто жили в Єрусалимі, готувалися святкувати пасхальний седер. Мідраш розповідає, що в ту ніч, коли жителі сиділи за пасхальними столами в обложеному Єрусалимі, воєначальник асирійського царя Равшокей глянув на стіни і почув слова похвали Всевишньому. (Єврейські мудреці пояснюють, що Равшокей був євреєм, який продав свій народ, свою батьківщину, він перейшов на сторону царя Асирії Санхеріва.) Подивився Равшокей через стіну і побачив святкуючих пасхальний седер євреїв. Це нагадало йому його дім батька, атмосферу дитинства. Він згадав, що седер символізує чудеса, створені для народу Ізраїлю протягом усіх поколінь, і, більш того, він згадав про силу віри і впевненості народу Ізраїлю в Бога. Він згадав, що в ніч седера Бог по-особливому зберігає і оберігає всіх євреїв. Єврейська душа стрепенулася в ньому і він зрозумів, що у народу Ізраїлю є те, чого немає у царя асирійців Санхеріва і його армії — впевненість в Бога! Але Санхерів не вірив в духовні сили і посміявся над своїм воєначальником. «І було в ту ніч: вийшов Ангел Господній, і забив в таборі асирійськом 185 тисяч. І повставали вони рано вранці, і ось, всі вони — мертві тіла».

Іудейське царство вижило і проіснувало ще 125 років після цього. Санхеріву вдалося знищити дві третини євреїв, але в кінцевому рахунку переміг єврейський народ!

Зараз, коли кожен єврей живе за себе і за трьох праведних євреїв, які були вбиті під час Другої Світової війни, необхідно сприяти тому, щоб єврейський народ ріс кількісно і якісно. У кожного має бути хоча б на одну дитину більше, ніж планувалося. Тоді можна вказати на нього і сказати, що це дитина, що народилася перемогти Гітлера, хай зітреться його ім’я. Це кращий спосіб пам’ятати Голокост. Більш того, це наближає прихід порятунку. Порятунку для всього людства.

Комментарии закрыты