На цьому тижні читається Книга Ваікра. Одна із заповідей, що приводяться в сьогоднішній тижневій главі, говорить: «І якщо хто-небудь згрішить, буде чути голос клятви, а він свідок, бачив або знав, — якщо не повідомить, понесе провину». Тора говорить, що людина, яка має докази винуватості або невинуватості іншої людини, не повинна залишатися байдужою до того, що відбувається. Вона зобов’язана йти в суд і забезпечити торжество справедливості.

Мідраш стверджує, що той, хто має можливість протестувати проти помилкового звинувачення і не робить цього, подібний до свідка, який знає, що людина згрішила, але відмовляється свідчити проти неї. В такому випадку він сам є грішником, що допустив такий самий гріх, і буде засуджений за те, що знав про гріх і мовчав. Таким чином, Мідраш вчить, що людина, яка стала свідком будь-якої несправедливості, не має права поставитися до цього байдуже. Вона зобов’язана зробити все, щоб врятувати гнаного від рук гонителя.

Любавичський ребе часто говорить про те, що народ Ізраїлю, який стояв біля гори Синай і чув Десять заповідей від Самого Всевишнього, отримав справжнє свідоцтво існування Творця і не може приховувати цього. Євреї повинні розповісти всім народам про те, що у цього світу є Володар, що вони бачили і чули Його на горі Синай. Євреї не можуть тримати це в собі. Але зобов’язані (!) нести це знання всьому світу.

Роль єврейського народу — бути «світлом для інших народів», незалежно від того, що думають про нього в ті чи інші моменти, коли євреї намагаються освітити і просвітити людство. Це — призначення. І єврейський народ зобов’язаний виконати його, навіть якщо інші не розуміють, навіть якщо сміються, навіть якщо висловлюють неповагу і навіть якщо доведеться заплатити за це, не дай Бог, занадто високу ціну. Зрештою, все вдасться! Бо «наповниться земля знанням Господа, як море повно водою».

Комментарии закрыты