Новий рік прийде до українців зі змінами — вже з перших секунд 2017 року центральні телеканали можна буде дивитись лише за гроші. Згідно зі змінами в Законі України про телебачення і радіомовлення, до універсальної програмної послуги будуть включені лише державні канали і місцеві ефірні мовники; що у випадку Одеси становить 13 каналів. Особливої уваги потребує той факт, що медіагрупи, які і пролобіювали такі зміни, наполягають на пакетному придбанні послуг: тобто абонентам буде необхідно оплачувати всі канали, що входять в обрану медіагрупу. Про це говорили експерти та представники одеських кабельних структур на бріфингу в прес-центрі «Одесит». На їх думку, умови, які були висунуті з боку медіагруп, є абсолютно несправедливими і у тому разі. Провайдери зазначають — якщо їм назустріч не буде зроблено ніяких поступок, вони будуть змушені відключити ці канали. В першу чергу такі зміни на телебаченні серйозно вдарять по кишені абонентів — за попередніми прогнозами, оплату буде підвищено на 30% — і це лише на початку 2017 року. Також такі плани майже унеможливлюють технічне врегулювання: регіональні канали і ті канали, що запропоновано придбати одним пакетом, більше можливого обсягу мінімального соціального пакету.
Юлія Янова, начальник відділу роботи з абонентами ТОВ «Сана Плюс»
Нужно обратить внимание на то, что включая себестоимость 0,75 копеек за каждого абонента, это не конечная стоимость для оператора. Например, это не будет цифрой пять гривен, скажем так. Потому что сюда еще будет включаться НДС и так далее. Насколько сможет население на данный момент платить повышенные тарифы.
Людмила Кокоровець, виконавчий директор ТОВ «Телекомпанія «АРС»
Мы пытаемся всё еще довести свою точку зрения до олигархических медиагрупп. есть надежда, что, возможно, это удастся. В противном случае — действительно, в 0 часов, 00 минут и одну секунду нового года эти каналы будут исключен из сетки нашей компании.
Олександр Скородумов, директор ТОВ «Альфа ТВ»
В первую очередь, это касается следующих каналов. Это канал СТБ, Новый, ICTV, М1, М2 и КьюТВ. Это каналы — шесть каналов — группы СтарЛайтМедиа. Группа 1+1 — это каналы, непосредственно, 1+1, 2+2, ТЕТ, Бигуди, ПлюсПлюс и Униан. Шесть каналов. Группа компании МГУ: Украина, НЛО и Индиго. И группа каналов Интер: Интер, Интер+, НТН, К1, К2, МЕГА, Пиксель, Зум и Интерфильм. И речь идет — появилась информация, что это тоже будет в платное телевидение переходить, — это Пятый канал.
Отже зміни, внесенні до Закону про телебачення і радіомовлення, вже заздалегідь можна назвати провальними, вважають учасники брифінгу. Адже за всіма параметрами — від технічних до фінансових — вони не можуть бути втілені в життя; а результатом такої нерозумної політики стане просто відмова більшості абонентів від кабельного телебачення і перехід до аналогових ресурсів.