П’ять політичних сил проходять до Верховної Ради нового скликання, стверджується у соцопитуванні Київського міжнародного інституту соціології. До топ-5 увійшли «Слуга народу», «Опозиційна платформа — За життя», «Європейська солідарність» Петра Порошенка і «Батьківщина» Юлії Тимошенко, та прохідний бар’єр долає «Голос» на чолі зі Святославом Вакарчуком. У зв’язку з цим, наша знімальна група вирушила на вулиці міста, аби дізнатися в одеситів, чи визначилися вже вони, та чи слідкують за політичним життям країни взагалі.
Олександра Мельниченко, кореспондент
Чи слідкують одесити за політичною обстановкою в Україні? Зокрема, за виборами партій до парламенту. Як оцінюють нові об’єднання політичних сил та чи цікавляться взагалі кулуарами влади? Зараз ми це дізнаємося.
— Доброго дня! Ми цікавимось у одеситів, чи слідкуєте ви взагалі за політичною обстановкою в Україні?
— Я, лично, нет.
— Чому так?
— Ну, єто все театр такой себе. Тому що це безглуздо, вони самі собі щось там розбираються за свої грошу. До нас це не має ні якого відношення.
— Ну, естественно, где оппозиция. Где Бойко. За партию Бойка, потому что он самый адекватный политик. Только за него, больше ни за кого.
— Ну, «Слуга народа». Потому что хочу изменений в стране. Потому что сейчас ему реально не дают ничего сделать. А желание у человека видно, что есть, видно, что он честный, надежный, в отличии от предыдущего, который нам 5 лет рассказывал сказки.
— Ну, список я не видела. Но за Партию «Голос» буду голосовать. Ну, Вакарчуку доверяем, он умный, порядочный человек. Думаю, вокруг себя собрал такую же команду.
— Я их всех ненавижу. Потому что никто, я это говорила лет 8 назад корреспондент у меня интервью брал, тот еще не родился, который бы 5% за людей или за землю, они все добираются до кормушки и для себя живут. Я каких-то 35-40 лет проработала на это государство за 2 тысячи, а они все миллиардеры. Так можно их любить, или кого то выбирать?
— Завжди націоналісти. Націоналісти — це патріоти. Всі інші — це вже так, а деякі, ви мабудь знаєте, це просто вороги. України і українського народу. Тут багато говорити не потрібно. І тут, чим швидше українці зрозуміють, що у власній державі повинні бути при владі патріоти, тим раніше Україна підніметься з колін.
— За кого я буду голосовать? Ну точно не за Вакарчука, потому что я сичтаю, что это бред. Наверное, за партию Зеленского.
— А взагалі, нові об’єднання, партії.
— Я в этом не сильно разбираюсь, поэтому ничего говорить не буду. Но я думаю, что за Зеленским наше будущее, будущее моих детей, моих будущих внуков. Не знаю посмотрим, что будет. Я надеюсь вы будете жить в хорошей стране. В шоколадно-банановой жизни.
— Мені на сьогоднішній день найбільш цікавими є Гриценко, якщо він об’єднається з Саакашвілі, там сьогодні вирішується питання. Якщо ні, навіть він не пройде, а загалом, скоріше за все «Голос» Вакарчука.
— Чому?
— Ну, пояснити тут, довго пояснювати, але мені здається, що в цій партії разом з Вакарчуком є найбільше того, що називається «українського». Якщо «Слуга народу» також представить, вчора вони представляли своїх 100 членів, які можуть бути кандидатами в депутати, якщо там ці люди будуть також достойні, то вони можуть об’єднатися з «Голосом» і це буде дуже потужна сила у Верховній раді.
— Да, как то не задумывалась я. Сейчас после выборов президента нужно прийти в себя немножко.
— Які парії повинні бути у парламенті, на вашу думку?
— Честные, добросовестные, которые хотят сделать что то хорошее для города для станы.