21-го лютого Одеська національна академія харчових технологій разом з спеціалізованою школою №117 провела незвичайний профорієнтаційний захід. Уже не в академію, — а сама академія на чолі з ректором Богданом Єгоровим, деканами факультетів і відповідальним секретарем Приймальної комісії — прийшла на День відкритих дверей до школи. Захід мав назву «Сучасний освітній процес в спеціалізованій школі» і в його рамках адміністрація ОНАХТ із зацікавленістю побувала на уроках, познайомилась з педагогами та учнями.
Виш і школа співпрацюють приблизно вже 10 років, а останнім часом ця робота відбувається в інноваційному форматі.
У Одеській спеціалізованій школі №117 І-ІІІ ступенів навчаються 1100 дітей. Школа готує їх за 3 профільними напрямками: гуманітарний — поглиблене вивчення англійської, німецької, китайської, польської мов; фізико-математичний напрямок — математика, фізика, інформатика; і хіміко-біологічний напрямок, медичний, як говорять діти.
Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Поєднавши наші зусилля, ми надамо можливості більше реалізуватись школярам — у тих спеціальностях, які є в нашій академії. Все, що я бачив сьогодні на уроках, знаходить логічне продовження у спеціальностях нашої академії. Про що я сьогодні і говорив у класах на уроках, де ми побували.
Представники Одеської національної академії харчових технологій розказали випускникам 117-ої школи про переваги і вимоги навчання в ОНАХТ. А перед цим відвідали уроки з предметів природничо-математичного циклу, які є базовими для продовження навчання в академії. Директор школи Наталія Стаценко назвала унікальною подією візит ректора ОНАХТ разом з викладачами до школярів.
Для спеціалізованої школи важливо підготувати дітей до майбутньої наукової діяльності. І завдяки вишу діти мають можливість провести експериментальну частину своїх робіт, які з успіхом пишуть та захищають в Малій академії наук, — на базі відомого вишу-лідера у галузі. Спільні конференції і конкурси — це не майбутнє для академії і школи, а вже сьогодення. Так, діючий в ОНАХТ конкурс студентських наукових робіт під назвою «Чорноморська наука» під егідою Міносвіти та Асоціації університетів Причорномор’я — розширив горизонти і сьогодні приймає для участі вже роботи старшокласників.
Богдан ЄГОРОВ, ректор ОНАХТ
Це відкриває нові можливості для співпраці і для участі не тільки в МАН, а й для участі в наукових гуртках, наукових школах, наукових проектах, які ведуть сьогодні виші України. А ми це вже реалізовуємо в повній мірі.