Тринадцятого березня у готелі «GAGARIN» відбулось відкриття Програми базового навчання з енергетичного менеджменту для міських, районних та обласних адміністрацій Одеської області. Протягом цього робочого тижня для учасників заходу буде організовано низку семінарів щодо достатньо нової галузі для України — енергетичного менеджменту.
Заходи у галузі енергетичного менеджменту, що триватимуть наступні п’ять днів, проводить Муніципальна енергетична реформа. МЕР є одним з проектів американської організації USAID — агентства федерального уряду США, що відповідає за невійськову допомогу іншим країнами.
Сергій Гольмов, координатор проекту USAID
В USAID есть различные проекты. Проект Муниципальная энергетическая реформа — это тот проект, который сегодня организовывает семинар, обучение для всей структуры энергоменеджмента Одесской области. Входит в эту учебу, этой учебой занимаются представители Областной администрации и восемь городов-партнеров USAID, которые заключили меморандумы. Их обучают новому такому направлению.
Протягом всього тижня будуть проводитись різноманітні семінари та тренінги з різних питань у галузі енергетичного менеджменту, які згодом нададуть слухачам достатні знання для того, щоб розвивати цей напрямок в Україні.
Сергій Гольмов, координатор проекту USAID
Сегодня мероприятие называется Семинар для руководящего состава Одесской области по этому вопросу. И оно будет плавно перетекать в обучающие тренинги для конкретных специалистов, которые будут этим заниматься. Будет всю неделю проходить. Ну, и в конце недели будет сертификация, будут выдаваться сертификаты слушателям, что они имеют право заниматься этим вопросом.
Напрям енергоменеджменту дійсно є новим і актуальним для України. Як було зазначено на відкритті заходу, сьогодні в Україні на квадратний метр на рік витрачають у два-три рази більше теплової енергії, ніж в Європі. Таку політику слід негайно переглядати — а в першу чергу слід переглядати свої погляди.
В’ячеслав Лісовий, голова правління «Школи енергоефективності»
Первое — это осознание. Осознание важности этого. Пока мы этого не понимаем, мы не мотивированы. Сколько ни говори халва, во рту слаще не станет. Именно понимание, что это важнейшее направление деятельности, оно позволяет в дальнейшем руководству принимать политические решения. Энергоменеджмент практически не обладает, и в целом энергоэффективность, не обладает отрицательными последствиями. Это единственное направление деятельности, которое даёт только пользу.
Крім того, що тема енергоефективності наразі є важливою для всієї України, саме Одеса має великі можливості щодо втілення нових енергопроектів в життя. Головне, чого не вистачає нашому регіону — компетентних спеціалістів.
В’ячеслав Лісовий, голова правління «Школи енергоефективності»
Потенциал Одесского региона очень большой. У вас много солнца, у вас много местных источников энергии. У вас не такая большая потребность в той же тепловой энергии. То есть у вас своя ситуация, специфическая. Но именно специалисты могут оценить эту, вашу ситуацию, они могут оценить ваши ресурсы — местные, топливные; и перестроить, модернизировать базу, как генерации энергоресурсов, так и, естественно, потребления их.
Саме тому сьогодні необхідні такі заходи, що роз’яснюють важливість наявності енергетичних менеджерів у населених пунктах та допомагають впровадженню нових проектів в енергетичне життя України.