Незважаючи на те, що опалювальний сезон в Одесі стартував 25 жовтня, для третини містян він до сих пір не почався, і при найбільш оптимістичному сценарії тепло вони отримають тільки на початку наступного тижня. Найбільш постраждалими традиційно виявилися жителі центру, а також одесити, які проживають на житловому масиві «Шкодова гора». 1 листопада відбулася прес-конференція з директором департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради — Оленою Китайською. Вона розповіла про сьогоднішній стан житлових субсидій, соціальну підтримку для одеситів, хто ї може отримати і чому опалювальний сезон відкритий не для всіх.

Олена Китайська, департамент праці та соціальної політики ОМР

Я хочу отметить, что сегодня наступил отопительный период и по закону сначала отопительного периода проводятся перерасчеты субсидий на отопительный период. По действующим нормам, мы сегодня делаем перерасчет тех, кто являются получателями субсидий на основании документов, которые есть в отделе каждого получателя и для того чтоб рассчитать субсидию с 1 октября — берутся доходы за два квартала 2017 года  и делается расчет исходя с данного дохода.  По сколько отопительный период в Одессе начался 25 октября, то сегодня возникла ситуация, что были закрыты базы субсидий, которые ежемесячно делается начисление закрываются базы сведенья и передаются всем организацим, которые предоставляют ЖК услуги, сегодня проведя перерасчет на 50% и буквально в первой декаде ноября будут проведен остальной перерасчет.

Кількість отримувачів субсидіїї в цьому році буде значно меншою, в межах 10 %, і середній розмір субсидії буде меншим. Сьогодні проблема, при оформлені субсидії в тому що бюджетні призначення на субсидії 2017 року, використані в повному обсязі, але як зазначила директор департаменту праці та соціальної політики міста — людей це не стосується, це господарські взаємовідносини між департаментом праці та соціальної політики та суб’єктами, які надають житлово-комунальні послуги. Також, Олена Китайська заявила про умови, при яких може бути припинена субсидія, тому що така соціальна підтримка для громадян є не тільки державною допомогою, a й дисциплінованою допомогою, яка чітко передбачає обов’язково оплачувати частину платежу за житлово-комунальні послуги.

Олена Китайська, департамент праці та соціальної політики ОМР

Для того чтоб не было сегодня  социального взрыва было принято решение, что до конца года мы делаем расчет субсидии исходя из новой стоимости услуги управления домом, но эта субсидия не возмещается государственным бюджетом, а идет за счет управляющей компании, тоже люди в данной ситуации никак страдать не должны, по скольку при передачи дома в управление применяется стоимость услуги управление домом и эта стоимость пошла в расчет субсидии, но еще раз подчеркну, не за счет гос бюджета, а за счет управляющей компании.

Так, сьогодні отримувачів субсидій в місті приблизно 50 тисяч сімей. Середній показник субсидій —  170 гривень на кожного отримувача.

Комментарии закрыты