З 18-го по 23-е травня в Одесі вперше відбувається міжнародний проект Odessa Wine Week — низка заходів, що фокусують увагу на ключових напрямках розвитку винного ринку та еногастрономічного туризму. Odessa Wine Week об’єднує зусилля української винної спільноти, що спрямовані на популяризацію й просування бренду «українське вино», на створення винної візитівки України, на інтеграцію України в світову винну спільноту. Одним з головних організаторів міжнародного проекту виступила Одеська національна академія харчових технологій.
Події Odessa Wine Week зібрали провідних фахівців винної галузі, науковців, енологів, виноробів, представників національних та іноземних винних асоціацій, туристичної галузі, також представників влади. У відкритті взяв участь голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
В програмі Odessa Wine Week заходи різної спрямованості: галузеві, крос-галузеві, просвітницькі, масові. Серед спікерів — представники України, Італії, Іспанії, Австрії, Великої Британії, США, Аргентини, Бразилії, Франції.
Оксана Ткаченко, завідуюча кафедрою технології вина та сенсорного аналізу Одеської національної академії харчових технологій, зазначає: зв’язки академії з фахівцями в Бордо та інших винних центрів світу дуже розвинені. Тому що в ОНАХТ не тільки вивчають теорію виноградарства та виноробства, а й багато уваги приділяють практиці студентів та їх знайомству з сучасними інноваційними технологіями безпосередньо на місцях, де ці технології працюють.
У перший день роботи Odessa Wine Week відбулись кругові дегустації від партнерів та учасників проекту. У цілому формати заходів: офлайн, онлайн, гібридні та прямі трансляції. Впродовж шести днів у рамках проекту пройдуть Всеукраїнський дегустаційний конкурс з прямою трансляцією на ютуб-каналі, міжнародний симпозіум з питань географічного зазначення вин та винного туризму, офлайн та онлайн-конференція «Інноваційні інструменти у виноградарстві в умовах зміни клімату», панельна дискусія з питань майбутнього виноробства, гастрономічний фестиваль, дегустація у повітрі та інші заходи. Масштабна насичена програма Odessa Wine Week, завдяки зусиллям її організаторів, Одеської національної академії харчових технологій як лідера фахової підготовки виноробів, — за визнанням учасників проекту знаменують новий крок у розвитку винного ринку та енотуризму в Україні.

Комментарии закрыты