Третина одеситів вірять у Бога, але не відносять себе до якоїсь релігійної громади. Такі результати опитування, проведеного в Одесі Європейським інститутом соціальних комунікацій. Цікаво, що більша кількість респондентів відносять себе  до Української православної церкви Київського патріархату, ніж до УПЦ Московського патріархату — 21% проти 20%. На думку експертів, це позитивна тенденція для нашого регіону. А ось на питання щодо надання статусу автокефалії українській православній церкві, майже половина опитаних відповіла: мене це не цікавить.

Олександр Остапенко, депутат Одеської обласної ради

Треба констатувати, що в нашому Одеському регіоні, я вважаю, завдяки впливу засобів масової інформації, перш за все, вдалось створити інформаційну картинку, що питання автокефалії — це питання політичне, а не духовне, не канонічне. І саме тому значна частина аполітичних одеситів і мешканців Одеського регіону виключили це питання з питання пріоритету своєї власної ідентифікації як громадян України.

Щодо етнічної ідентифікації, то 66,8% опитаних є українцями, і порівняно з даними 2001-го року, цей показник збільшився на 5%. Більше того, понад 40% одеситів вважають і російську, і українську рідними мовами.

Олександр Остапенко, депутат Одеської обласної ради

Ну, люди тільки сьогодні, останні 4 роки, завдяки багатьом соціальним та політичним процесам, почали ідентифікувати себе етнічно як конкретно українську націю. І в цьому сенсі дійсно є дуже багато людей, які російськомовні, але які ідентифікують — і це дуже позитивно — ідентифікують себе як громадяни України. І це, я думаю, що основна перевага сьогоднішнього соціального становища в нашій країні і після Майдану. Тому що чим більше людей буде ідентифікувати себе громадянами України, тим краще буде жити країна, в цьому сенсі в мене сумнівів нема.

Анатолій Бойко, ГО «Комітет виборців України»

Мне кажется, что тут речь идет не столько об этнической ориентации и самоидентификации, сколько о социально-политической. Меня очень порадовали данные, которые говорят о том, что практически 80% одесситов не ощущают дискриминации по языковому принципу. Это лишний раз подчеркивает, что все заявления тех или иных политических сил или политиков о том, что у нас есть какая-то языковая проблема, исключительно политические манипуляции, желание создать себе дешевый политический пиар.

Щодо життя в місті, то більшість одеситів переконані в тому, що життя тут за останній рік покращилось, а кращим міським головою більше половини опитаних називають чинного. Але в прес-центрі підкреслили: зазвичай люди не можуть самостійно зіставити життя на місцях та загальноукраїнські процеси.

Анатолій Бойко, ГО «Комітет виборців України»

Мне кажется, что в данной ситуации, опять же, проявляется определенный недостаток критического мышления, информации, коротка политическая память одесситов. Был задан вопрос, насколько, вы считаете, городская власть хорошо справляется с городскими проблемами. Большинство ответило, что хорошо. Было бы интересно посмотреть, если бы был задан вопрос, а что на ваш взгляд именно, какие именно проблемы хорошо решает городская власть сегодня. Я не уверен, что на этот вопрос мы получили четкого ответа.

Олександр Остапенко, депутат Одеської обласної ради

Мало хто з громадян може власно провести аналіз і оцінити наслідки фінансової децентралізації. І вони приписують місцевій владі — напевно, і місцева влада має певні свої в цьому сенсі переваги — вони приписують ті досягнення, які ми сьогодні бачимо на вулицях: більш-менш ремонтовані дороги, якісь тенти в парках і так далі. І не розуміють, що в кінцевому ітозі це рішення центральних органів виконавчої влади, Верховної Ради в тому числі, яка перерозподілила державні ресурси і більше цих ресурсів залишилося на рівні місцевих громад.

Експерти зазначили, що саме такі дослідження дозволяють нам отримати об’єктивні дані про суспільство, в якому ми живемо.

Комментарии закрыты