Ремонтно-реставраційні роботи на Потьомкінських сходах йдуть за графіком. 7 лютого, у Верховній Раді відбувся брифінг за участю народних депутатів України, які представляють в Парламенті Одеський регіон, а також фахівців, які ведуть ремонтні роботи.

Реставраційні роботи на пам’ятці національного значення — Потьомкінських сходах в Одесі — проводяться вперше за 83 роки. Всі роботи проводять фахівці, що мають 26-річний стаж реставрації пам’яток національного та місцевого значення. Про це повідомив в ході брифінгу у Верїховній Раді народний депутат України Олександр Пресман. A за словами начальника управління з питань охорони культурної спадщини Одеської міськради Андрія Шелюгіна, Одеська міська влада сьогодні робить все, щоб зберегти надбання України, яким є Потьомкінські сходи. Чиновник також підкреслив, що всі роботи на Потьомкінських сходах узгоджені з Міністерством культури України, проектна документація пройшла державну експертизу, отримані всі необхідні погодження та дозволи.

Володимир Суханов, керівник науково-виробничого центру «Екобуд»

«Суть работ проста — гранитная одежда, которая будет старая, мы демонтируем ступени, у кладовая основу, гидроизолируя известняк-ракушник из которого построена лестница, одеваем в гранитные одежды парапеты и межлестнечные площадки. Помимо этого, мы открыли те проходы, которые были засыпаны со стороны наклонного лифта или эскалатора, как все называют. Открыли эти проходы для того, чтобы обеспечить проветривание

Володимир Суханов також додав, що більше 10 років його центр досліджував стан сходів і давав рекомендації міській владі щодо необхідності проведення ремонтно-реставраційних робіт. І тільки в 2015 році міська влада на чолі з Геннадієм Трухановим почула експертів і знайшла можливості приступити до реставрації цієї пам’ятки національного значення. Спеціаліст запевнив, що після реставрації знамениті Потьомкінські сходи простоять без потреби в ремонті ще 100 років.

За словами народно депутата від фракції Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Олексія Гончаренка, ремонт сходів — це дійсно довгоочікувана подія.

Олексій Гончаренко, депутат Верховної Ради України

Потёмкинская лестница  — это самый яркий символ нашего города, которую знают во всем мире. И я надеюсь, что в ближайшее время все эти работы будут завершены и Потемкинская лестница засияет как гордость не только нашего города и Украины, но и всей Европы. 

«Це наша гордість, яка після реставрації буде не одне десятиліття прославляти наше місто», — прокоментував народний депутат Василь Гуляєв. Парламентарі також закликали одеситів не піддаватися на провокації окремих «активістів», які сьогодні перешкоджають проведенню ремонтних робіт.

Олексій Гончаренко, депутат Верховної Ради України

Сегодня развернулось очередное политиканство вокруг Потемкинской лестницы. Я очень прошу, делать политику на чем-то, но не на таких делах, как потемкинская лестница, делать какие-то ненужные заявления, лучше, если есть силы — помочь властям, чтобы они была приведена в порядок как можно скорее, а если нет — ждать момента, когда эти работы будут закончены.

Комментарии закрыты