Архієрей, пастир, літописець, публіцист,один з найвидатніших діячів Руської Церкви останньої чверті XVII початку XVIII століть — святитель Димитрій Ростовський.  «Той… хто зробив святих близькими людям», — так кажуть про Димитрія Ростовського. Святитель був  видатним вченим монахом, мудрим богословом і прекрасним проповідником. 4-го  жовтня в старовинному храмі Одеси, який був освячений на честь святителя Димитрія Ростовського, правлячий архієрей Одеської єпархії митрополит Агафангел звершив Божественну літургію .

АГАФАНГЕЛ, митрополит Одеський і Измаїльський

Мы сегодня праславляем этого дивного святителя,молитвенника ,печальника нашей земли ,который боролся всё время с расколами,который стал ставницей духовной,который стал для каждого великим святителем, явившим премер достойный подражания.4 

«Добротолюбіє» — повчання святих отців Церкви передавали з покоління в покоління. І серед найвідоміших джерел мудрості і добра особливе місце належало Четьї-Мінеї .Це цілий звід життєписів святих, що охоплює  річне коло пам’ятних дат. «Четьї-Мінеї» Димитрія Ростовського стали національним надбанням, одною з тих книг, за якою вироблялися і складалися своєрідні духовні особливості православної людини нашої землі протягом декількох століть.

 прот. Іоанн ЖЕЛІХОВСЬКИЙ, настоятель Свято-Успенського собору

  Мы освящаем храмы в честь святых ,тем самым напоминаем каждому что по апостолу Павлу , наши тела есть храмами для духа святаго, потому что мы тоже носим имена святых.Нам нарекают имена святых для того чтобы мы в течении всей своей жизни молитвенно обращались к своему небесному покровителю. 

Храм святителя Димитрія Ростовського, зведений в 1888 році. Церква, виконана в ярославському псевдорусскому стилі, вважається однією з найкрасивіших культових споруд міста. Цікаво також, що це єдиний одеський православний храм, який ніколи не закривався, навіть в радянські часи — за нього клопотав академік Філатов.

  Олександр Чілей , історик, краєзнавець

  После того как академик Филатов сделал операцию Иосифу Висарионовичу Сталину , к его мнению прислушивались .Ведь не было осквернено место  в кафедральном соборе, так же просьба не закрывать этот храм съиграла немаловажную роль .Хотя абсолютно известно,что некоторые священники ,которые были настоятелями и клириками этого храма они были арестованы и сосланы в лагеря.

Храм на честь Димитрія Ростовського на ІІ Християнському кладовищі –єдиний відкритий храм в безбожні часи звідки підносилися гучні молити. І сьогодні він відкритий щодня , о 8-ій ранку тут відбувається літургія, а за нею панахида, і не одна.

прот. Олег КОЗЛОВ, настоятель храму святителя Димитрія Ростовського

На этом месте мы видим очень много слёз,есть слёзы горести.Но когда  такие праздничные службы происходят здесь , у нас выступают слёзы радости. Мы благодарим всех людей которые сегодня посетили этот храм ,всех благодетелей которые трудятся, стараються чтобы этот храм никогда не угасал,чтобы он был как горящая лампада от которой исходит свет и тепло. Всех с праздником.

Комментарии закрыты