Поет, філософ,культуролог, музичний критик, педагог Ілля Ісакович Рейдерман святкує свій 80-річний ювілей виданням підсумкової книги обраних віршів «Из глубины». Всі його твори пронизані філософськими думками про себе, про світ, про природу і надихаюче почуття – любов. На презентації нової книжки Іллі Рейдермана  у Всесвітньому клубі одеситів побувала наша знімальна група.

Засідання літературної студії «Зелена лампа» було присвячене 80-річчю одеського поета-філософа, музичного критика, викладача одеського художнього училища ім. Грекова Іллі Ісаковича Рейдермана. Ювіляр презентував свою підсумкову книгу творів «Из глубины».

 Ілля Рейдерман, поет

больше такой толстой книги в моей жизни не будет. А нових я не успію написать. Єто вся жизнь. 50 с лишним лет

Ілля Ісакович Рейдерман пише вірші давно. Він автор 15 поетичних збірників. Перша його книга вийшла ще за часів СРСР у Кишиневі. Починав він як ліричний поет, зараз його поезія більш філософська. А це значить, непроста для сприйняття. Працювати в традиціях філософської поезії нелегко, зізнається автор. Потрібно, щоб і думка була , і живе почуття.

Євген Голубовський, літературознавець

Очень много значит, что в его жизни много занимает музика. У него стихи о музике. У него хорошая слішимость слова. Он пишет так, что его легко и хочется читать.

ЗК: До нового збірника увійшли твори різних років: і зовсім нові, і ранні.

Ілля Рейдерман, поет

 — Весна еще гадает…. Чего тут только нет и о любви, все чем ми дишщим, чем живем,и ранне и позднее. И корда єто собралось в книгу меня більше удивили, что все-таки собралось. Что книга единая, цельная

З роками пишеться складніше, зізнається Ілля Ісакович, треба піймати той момент, коли душа злітає и починає римувати. Раніше вірші писав в будь-який час доби, зараз тільки в ночі, коли безсоння.

 Ілля Рейдерман, поет

ві знаете, ночью трудней сов рать. Днем для рифми что-то немножко натянешь. А ночью говориш правду. Поєтомустихи, которие входять во вторую половину книги они трудніе стихи

Найстрашніше для поета, коли нікому передати естафету. Але Ілля Рейдерман знайшов, як це зробити.  Вільна школа філософії та культури в бібліотеці ім. Грушевського збирає учнів та послідовників автора.

 Анастасія Мамонтенко, учениця І. Рейдермана

Илья Ісакович дал мне возможность правильно понищать літературу. Не только видеть букви, но вникать в суть. Єто біло очень ценно. Для него література, философия и психология одно целое.

 Тетяна, учениця І. Рейдермана

 учитель с большой букви, потому что на занятиях я открила у себя тягу к писательству, рас сказі, стихи. Пробудил во мне любов к философии, размишлениям, заставил задуматься отом как нужно жить молодому человеку в єтом мире.

Поет у сучасному світі потрібний, щоб налаштовувати душу на високий лад, високий тон, говорить Ілля Рейдерман. Сьогодні нот багато, а музики немає. Людина нещасна, якщо вона не може налаштувати свій інструмент, якщо душа фальшивить. Поезія – це кисень, кисень для душі. І цей кисень несе в своїх віршах Ілля Рейдерман. Ми вітаємо Іллю Ісаковича з ювілеєм і бажаємо здоров’я і творчого натхнення.

Комментарии закрыты