У бібліотеці імені Грушевського відбулась презентація книги Ярослава Поліщука « Фронтирна ідентичність: Одеса 20 століття». Автор — доктор філологічних наук, професор інституту російської та української філології в познанському університеті імені Адама Міцкевича.  Перегортали сторінки нового видання і наші кореспонденти.

Одеська бібліотека ім. Грушевського в своїй гостинній регулярно проводить презентації нових видань і зустрічі з їхніми авторами. Гість цього вечора – літературознавець, культуролог, перекладач Ярослав Поліщук. Він доктор філологічних наук, професор інституту російської та української філології в польському місті Познань. Чому вченого, який довгий час мешкає та працює в Польщі, зацікавила саме Одеса?

 Ярослав Поліщук, автор книги

 мене зацікавило на скільки тема одеська може бути експортна. Наскільки вона присутня в західному світі, поза межами України. Виявляється, що міцно присутня. Про Одесу говорять, пишуть, знімають фільми, провязані з Одесою. Це давало мені спонуку, щоб більше зацікавитися

Автор досліджував одеський міф з зовнішнього погляду людини, яка не мешкає в Південній Пальмірі, а тільки іноді приїжджає. Ярослав Поліщук оцінював наше місто з двох сторін.

 Ярослав Поліщук, автор книги

 ключ перший-універсальний, де я пробую оцінити Одесу під кутом зору популярності в світі. Ментальність, геній місця. Перші три розділи. Бажання подивитись на сучасну Одесу 20 століття. 60-ті , коли Одеса себе проявила, як місто оригінальне, цікаве.

Спроба показати Одесу з іншого боку в книзі подається через постаті.

 Ярослав Поліщук, автор книги

Постаті, які варті культу, але й досі в культі одеському мало присутні. Мені хотілось привернути увагу до цих постатей. І крізь них показати, а що поза цим каноном одеського міфу, що не розкручене, що варте в культурі, історії Одеси.

Оксана Довгополова, професор філософії

дуже класно, що тут одеська ідентичність розглядається в 20 столітті. Ми звикли, коли йдеться про одеську ідентичність, ми починаємо згадувати 19 ст. а тут те, що зазвичай випадає з поля зору дослідників.

Автор видання Ярослав Поліщук сподівається, що йому вдалося поєднати два погляди на Одесу : універсальний та локальний. І його дослідження — це добра підстава для дискусії.

Комментарии закрыты