ВОдеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбулась презентація навчального посібника «Україна: історія Конституції». Його автор — кандидат історичних наук, доктор політичних наук, громадський та політичний діяч Микола Томенко. Видання присвячене висвітленню питань історії розвитку українського конституціоналізму від найдавніших часів до сьогодення.

 На презентацію навчального посібника«Україна: історія Конституції», розробленного відомим політиком та громядським діячем Миколою Томенком в бібліотеку ім Грушевського прийшли науковці, студенти, ті люди, якім небайдужа наша історія. Саме на цю аудіторію націлене нове видання. Взагалі, ідея проекту «Творення українського світу», який розвиває Микола Томенко, полягає в тому, щоб наш український досвід, історію, традиції одаптувати до 21 століття, як раз на прикладі творення Конституції.

 Микола Томенко, к.і.н., д.п.н., політик

 вона надзвичайно цікава. Складається враження. Що більшисть людей. Які вносять зміни до діючиї конституції не читали попередні.українські інтелектуали наробили купу помилок їх треба виправляти.

ЗК  Микола Володимирович у своєму посібнику аналізує 17 проектів української конституції. І приходить до загального висновку, що найкраща конституція та, яку всі знають, шанують і виконують..

 Микола Томенко, к.і.н., д.п.н., політик

якщо конкретнише. В силу нашого характеруоптимальною формою державного правлінняє змішана форма. Крайня форма президентса і парлмаентска не підходить Україні. Ми унітарна країна з сильним мисцевим самоурядуванням це звичайно професийна армія, грамотне вирішення питання земель. Це актуально сьогодні. Тешо було раніше. 

Кожен розділ посібника демонструє як не допустити тих історичних помилок, які є.   Видання носить науково-популярний характер. У посібнику зокрема, можна знайти інформацію про Конституцію Пилипа Орлика, «світоглядну конституцію» Миколи Костомарова, «вільну спілку» Михайла Драгоманова, конституційну концепцію Михайла Грушевського, Закон про тимчасовий державний устрій Павла Скоропадського, основний закон «Самостійної України» Миколи Міхновського, конституційний проект Симона Петлюри та багато іншого.

 Микола Томенко, к.і.н., д.п.н., політик

  я мрію, щоб ми років 10 не смінювали конституцію. По ній пожили. Проблема в тому, що конституцію не виконують, а не в тому, що там щось погане написано. Своїми дослідженнями хочу донести ідею до місцевої еліти, до києвської, щоб не повторювати історичних помилок.

Одночасно був презентований «Український щорічник – 2017», який містить 365 афоризмів та ілюстрацій про найвідоміші історичні, архітектурні та релігійні пам’ятки України. Також Микола Томенко подарував бібліотеці унікальний альбом замальовок Тараса Шевченка для школярві, щоб діти мали можливість побачити іншого Шевченка.

 

 

 

 

 

 

Комментарии закрыты